MedCruise 54. Genel Kurulu’nu Kuşadası’nda gerçekleştirdi
Reklam

MedCruise 54. Genel Kurulu'nu Kuşadası'nda gerçekleştirdi

Dünya kruvaziyer limancılığı sektörünün en büyük kuruluşu MedCruise’un 54. Genel Kurulu, Kuşadası’nda gerçekleşti.

08 Mayıs 2019 - 10:23 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 10:29
Reklam

Dünyanın dev kruvaziyer işletmecilerini Kuşadası’nda bir araya getiren kruvaziyer limancılığı sektörünün en büyük kuruluşu MedCruise’un (Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği) 54. Genel Kurulu gerçekleşiyor. 


Korumar Ephesus Otel’de düzenlenen tanışma kokteyli ile başlayan genel kurula, Kuşadası Kaymakamı Saddetin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, MedCruise Başkanı Airam Diaz, Kültür Ve Turizm Bakanlığı yatırım ve işletmeler Genel Müdürlüğü Deniz Ticareti daire Başkanı Elçin Şimşek Öncü, TUI Cruıse Liman Operasyon Müdürü Marcfus Puttich, Royal Caribbiean Kurumsal Direktörü Ana Karina Santini MSC Cruise Yönetim Başkanı Elisabetta De Nardo Viking Cruise Liman Operasyon Müdürü Karl Ryen,Celestyal Cruise Operasyon Direktörü Capt. Vassilios Gazikas, Virgin Voyages tur operasyon direktörü Juan Trescastro, gibi sektörün başaktörlerinin yanısıra yaklaşık 120 kruvizayer işletmesinin üst yönetimi temsilcisi katıldı.

 

 

‘Türkiye ve Kuşadası’nın önemi büyük’

Kokteylin açılış konuşmasını yapan MedCruise Başkanı Airam Diaz, “ MedCruise 54. Genel Kurulumuzu Kuşadası’nda yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizleri burada ağırlayan Kuşadası Liman işletmesine ve Kuşadası Belediyesi Başkanı Ömer Günel’e ayrıca teşekkür ediyorum. Kruvaziyer turizminde geleceği parlak olan Türkiye ve Kuşadası’nın bizler için önemi çok büyük. İlişkilerimizi de bu yönde geliştirmek için her türlü desteği vereceğiz “dedi.

Kuşadası dünyanın en önemli turizm limanlarından biri

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel MedCruise üyelerini Kuşadası’nda ağırlamaktan büyük bir sevinç ve onur duyduklarını belirterek; “Son yıllarda Türkiye'de kruvaziyer turizmi tekrar yükseliş trendine girmiştir. 54'üncü MedCruise Genel Kurulu'na ev sahipliği yaparak, sektör aktörlerine Türkiye'nin yükselişini yerinde göstermek ve birinci ağızdan dinletmek bizler için büyük önem taşımaktadır. Zengin tarihi geçmişi ve doğal güzelliklerinin yanında kruvaziyer turizmi ile erken tanışmış olması Kuşadası’nı diğer turizm merkezlerinden farklı kılmaktadır. Efes, Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi, St. John Bazilikası, Priene, Miletus, Didim, Claros gibi pek çok tarihi ve kutsal mekâna sadece dakikalar içinde ulaşılabiliyor olması Kuşadası’nı Akdeniz’in ve dünyanın en önemli turizm limanlarından biri haline getirmektedir” dedi.

 

‘Sorunların takipçisi olacağım’

Günel, şöyle devam etti: “30 milyar dolarlık bir sektör olan dünya kruvaziyer turizminden ülkemizin ve kentimizin daha fazla pay alabilmesi için, kruvaziyer yatırımlarına ve tanıtıma önem verilmeli, limanlarımızdaki hukuki, güvenlik, maliyetler ve ayak bastı parası gibi sorunlar çözülmelidir. Turizm sektörünün de kruvaziyer gemilerinden azami şekilde faydalanması ve gemi yolcularına yeni liman ve gezi olanaklarının sunulması ile beraber ülkemiz zaman içerisinde dünyada kruvaziyer turizmine yönelik çok daha cazip bir merkez haline gelebilecektir. Kuşadası Belediye başkanı olarak şahsen bu konudaki sorunlarının çözümlerinin sıkı takipçisi olacağım.”

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Zonguldak'taki Barış plajına yoğun ilgi
Zonguldak'taki Barış plajına yoğun ilgi