Mayıs ayı iptalleri başladı

Mayıs ayı iptalleri başladı

Alman tur operatörleri, dünya çapında devam eden koronavirüs salgınının uzaması sebebiyle Mayıs ayı rezervasyonları iptal olmaya başladı.

24 Nisan 2020 - 09:52
Reklam

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 3 Mayıs’a kadar geçerli olan seyahat uyarısının daha uzun bir süre devam edeceğini açıklamıştı. Maas, ” Şu anda hiç kimse seyahat uyarısının ne kadar süreceğini tahmin edemez. Birçok ülkede kilitlenme olduğu sürece orada tatil yapmak imkansız olacaktır” dedi.

16 Mayıs Ve 30 Haziran Tarihleri Arasındaki Rezervasyonlarını Ücretsiz Olarak İptal Edilebilecek

Yapılan açıklamanın ardından Almanya’nın ikinci en büyük tur operatörü grubu DER Touristik’ten açıklama gecikmedi. DER Touristik, 15 Mayıs’a kadar 6 markasına ait tüm rezervasyonları iptal ettiğini kamuoyuna duyurdu . Der Touristik’ten yapılan açıklamada bu adımın Dışişleri Bakanlığı’nın dünya çapında devam eden seyahat uyarısı sebebiyle alındığı ifade edildi.

Açıklamaya göre; Der Touristik müşterileri 16 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasındaki rezervasyonlarını ücretsiz olarak iptal edebilecek. Müşteriler rezervasyonlarını ileri bir tarihe kaydırmaları durumunda 50 euro indirim alacak. Diğer bir tur operatörü FTİ ise tüm seyahat programını 3 Mayıs’a kadar askıya aldığını açıkladı. Anex Tour ve Schauinsland-Reisen ise 3 Mayıs’a kadar olan tüm rezervasyonları iptal etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Msc Grandiosa 24 Ocak'ta denizlere dönüyor
Msc Grandiosa 24 Ocak'ta denizlere dönüyor
Öncelik denizcilik portalı olacak
Öncelik denizcilik portalı olacak