Mavi Yolculuk Mutfağı’nın gizli lezzetleri
Reklam

Mavi Yolculuk Mutfağı'nın gizli lezzetleri

Türkiye’nin uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup’ta Mavi Yolculuk Mutfağı’nın birbirinden leziz tatları yarıştı. Bu yıl 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda Maximilian J. W. Thomae’nin başkanlığında altı kişilik jüri, yemek tadımları yaptı.

20 Ekim 2017 - 16:44 - Güncelleme: 20 Ekim 2017 - 17:13
Reklam

Türkiye’nin uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup’ta Mavi Yolculuk Mutfağı’nın birbirinden leziz tatları yarıştı. Bu yıl 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda Maximilian J. W. Thomae’nin başkanlığında altı kişilik jüri, yemek tadımları yaptı. 19 Ekim’de yapılan ve her ekibin 3 meze sunduğu Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’nın kazananı Meya konseri öncesi sahnede açıklandı.

Türkiye’nin önde gelen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, yelken yarışlarının yanı sıra birbirinden keyifli etkinlikleriyle de dikkat çekiyor. 16-21 Ekim tarihleri arasında 29’uncu kez yelken tutkunlarını buluşturan The Bodrum Cup’ta Mavi Yolculuk Mutfağı’nın en güzel lezzetleri de Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’nın birincisi olmak için yarıştı.

Yarışmacıların son anda öğrendiği malzeme “kara kutuda” geldi

Karada bir mutfakta değil de teknede yemek yapmak birçok güçlük içerdiği için yaratıcılık da gerektiriyor. Titiz bir plan isteyen teknede yemek yapma işleminin güçlükleri arasında, malzeme ve araç gereçlerin kısıtlı, zamanın az ve mekanın küçük olması yer alıyor. Denize çıkan insanların normalden daha çok acıkmaya meyilli ğunu da unutmamak gerekiyor. Mavi Yolculuk  Mutfağı Yemek Yarışması’nda ise bunlara benzersiz bir zorluk daha ekleniyor: Kara kutu! Yarışmacılar malzemelerin ne ğunu teknelere dağıtılan kara kutuları açınca öğreniyor. Bu aşamadan sonra iş, yaratıcılığa ve sihirli ellerin ustalığına kalıyor. Bu malzemelerle üç meze yapması beklenen yelkenciler şu kriterlere uymak zorunda: Yemek malzemelerinin kullanımı, özgünlük, lezzet, sunum, hijyen. Katılımcıların yarış etabı boyunca "Mavi Yolculuk Mutfağı" konseptinde gizli tariflerini ortaya çıkardığı yarışma büyük ilgi görüyor.

Bu yıl sponsorlarının Allium Villas, Metro ve Gastronometro ile Bodrum Mutfak ğu yarışmada, katılımcılar teknelerin içindeki mutfaklarda tüm hünerlerini sergiledi. En leziz yemekleri seçen jüri üyeleri arasında Süreyya Üzmez, Hazer Amani, Jemma İskender, Kaan Avcı, Orbey Denizoğlu, Sait Birtan Yılmaz, Orhan Dumanlı ve Çağlar Bozçağa yer aldı. 

The Bodrum Cup’a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina ğu The Bodrum Cup’ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Temmuz’un ilk haftasında 27 bin yabancı turist geldi'
'Temmuz’un ilk haftasında 27 bin yabancı turist geldi'
Salda Gölü'nde sigara içmek yasaklandı
Salda Gölü'nde sigara içmek yasaklandı