Kuşadası’nda kruvaziyer yoğunluğu
Reklam

Kuşadası'nda kruvaziyer yoğunluğu

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası'nda sezonun başlamasıyla birlikte kruvaziyerde de yoğunluk yaşanıyor. Kente yılın ilk 5 ayında 40 kruvaziyer gemi ile gelen binlerce turist ağırladı.

22 Haziran 2019 - 13:33
Reklam

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinde Kuşadası, kruvaziyer turizminde de hareketli günler yaşıyor. Sezonun başlamasıyla birlikte başta Kuşadası Ege Port Limanı olmak üzere kente 40 kruvaziyer gemi ile binlerce turist geldi.

Geçtiğimiz yıl 34 kruvaziyer gemi ile 22 bin 438 yolcuyu ağırlayan Kuşadası, kısa bir sürede bu oranın üstüne çıktı. Kuşadası'na yılın ilk 5 ayında 40 kruvaziyer gelirken Marmaris’e 6, Bodrum ve Dikili’ye ise birer kruvaziyer demirledi. Böylece 5 ayda toplam 48 gemi gelmiş .

Sezon sonunda 198 gemiyle 185 bin turist ağırlayacaklarını söyleyen Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, 2020 rezervasyonlarının kça iyi ğunu, gelecek yıl 300’ün üzerinde gemiyle 350 bin turistin gelmesini beklediklerini belirtti. Güngör, “İki yılda 3 milyon gemi yolcusunu Türkiye’de göreceğiz” dedi.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DocuBox HD'den belgesel serisi
DocuBox HD'den belgesel serisi
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı