Kuşadası’nda kruvaziyer turizminde rekor beklenti
Reklam

Kuşadası’nda kruvaziyer turizminde rekor beklenti

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Kuşadası’na 2021 yılında kruvaziyer turizmi aracılığıyla750 bin ziyaretçinin gelmesini beklediklerini ve bunun da ilçe için bir rekor olduğunu belirtti.

27 Kasım 2019 - 11:02
Reklam

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Kenan Yalavaç başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıda söz alan İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir'e 2019 yılında 1 milyon 150 bin turist geldiğini ifade etti. Öztürk, ilk 10 aydaki bu artıştan duydukları memnuniyeti dile getirerek "Hep beraber bu rakamı arttırmalıyız. İzmir'in geleceği turizmde. İzmir'de deniz, sağlık, kültür, tarım turizmini bulabilirsiniz. Konaklama vergisi ve tanıtım fonuna ayrılan pay işletmecileri düşündürüyor. Ama tanıtımın kalitesiyle, gelecek turistin niteliği ve harcayacağı paranın tutarı da değişir. Nitelikli turist gelip daha çok para harcasın istiyoruz" diye konuştu.

Öztürk, kruvaziyer turizmiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bu kapsamda fuarlara katıldıklarına değinerek, özellikle Kuşadası'na gelen kruvaziyerlerin sektör için olumlu etkilerinin bulunduğunu anlattı.

Kuşadası'na 2020'de 350'den fazla kruvaziyer beklendiğini aktaran Öztürk, "2021'de ise sadece Kuşadası 750 bin kruvaziyer yolcusunu ağırlayacak. Eğer bu rakam gerçekleşirse rekor olacak" dedi.

Öztürk, şöyle devam etti: "Bu rakamlar sadece Kuşadası için. Bu başarıda herkesin payı var. Deniz turizmiyle uğraşan kruvaziyer limanlarının yaptığı faaliyetlerin önemli bir etkisi var. Onlar bu pazarlamayı yaptılar. Bizler odalar olarak sadece manevi destek verdik. Bu rakamlardaki sıçrama bizim için önemli. Çok çaba gösterdik, fuarlara gittik. Tüm odaların ve Valiliğin bir takım çalışması söz konusudur. Kuşadası için olan artışın İzmir için de gerçekleşmesini istiyoruz."

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman turizminin 2020 yol haritası
Alman turizminin 2020 yol haritası
Çavuşoğlu: Alman, Rus dostlarımız tatile gelmek istiyor
Çavuşoğlu: Alman, Rus dostlarımız tatile gelmek istiyor