Kruvaziyer turizmi gelecek yıllar için ümit veriyor

Kruvaziyer turizmi gelecek yıllar için ümit veriyor

Kuşadası Ege Port Limanı’na sezonun son günlerinde gelen gemiler, gelecek yıllar için ümit verdi.

25 Eylül 2018 - 16:21 - Güncelleme: 25 Eylül 2018 - 16:30
Reklam

Malta bayraklı Azamara Pursuit ile Bahama bayraklı Sılver Whısper isimli 2 lüks yolcu gemisinden inen Amerikalı ve İngilizlerden oluşan bin 65 turist, Kuşadası'nda günlük yaşamı canlandırdı. Gemiden inenlerden bir kısmı otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryemana gibi tarihi ve turistik yerleri gezmek için tura çıkarken, tur programına katılmayan turistler ise Kuşadası çarşısında gezdi.

  “KRUVAZİYER TURİZMİNDE GELECEK YILLAR ÜMİT VERİYOR”

Kuşadası Ege Port Liman İşletmesi Genel Müdürü Aziz Güngör, “Kuşadası Ege Port Limanı’nda bugün Malta bayraklı Azamara Pursuit ile Bahama bayraklı Sılver  Whısper isimli 2 lüks yolcu gemisi ağırlandı. Çoğunluğu Amerikalı ve İngilizlerden yolcuların bir kısmı otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryemana gibi tarihi ve turistik yerleri gezmek için tura çıktı, tur programına katılmayan yolcular ise Kuşadası çarşılarına yöneldi” diyerek, kruvaziyer turizminin önümüzdeki yıldan itibaren hareketlenmeye başlayacağına işaret etti. 

  “TÜRKİYE KRİZDEN YAVAŞ YAVAŞ ÇIKIYOR”

Gelecek yıllardan ümitli ğunu söyleyen Güngör, “2018 yılından bugüne kadar 128 kruvaziyer gemisi ile 98 bin 967 yolcu geldi. Sezon sonuna kadar 18 gemi daha ağırlayacağız. 2019 yılında artan rezervasyon sayılarıyla ikiyüzün üzerinde bir gemi trafiği bekliyoruz. Kruvaziyer gemileri  planlamaları 2 yılda bir yapılıyor. Kruvaziyer turizminde 2020 rezervasyonları da iyiye gidiyor. Türkiye bu krizden yavaş yavaş çıkıyor. Büyük firmaların rotalarını yeniden Türkiye'ye çevirdiğini görüyoruz” diye konuştu.
  Akşam geç saatlerde Kuşadası’ndan ayrılan Malta bayraklı Azamara Pursuit Yunanistan’ın Patmos, Bahama bayraklı Sılver Whısper gemisi ise Santurini adalarına hareket etti.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı