"Kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla temmuzda başlar"
Reklam

"Kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla temmuzda başlar"

Karavan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Gianluigi Baltazzi Temmuz sonunda kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla başlayacağını söyledi. Baltazzi, "Belki eylül ve sonrası birkaç gemi ülkemiz limanlarına gelebilir. Bu yıl seferler başlarsa, önümüzdeki yıl için önemli adım olur" dedi.

15 Haziran 2020 - 10:00 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 10:03
Reklam

Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası için büyük önem taşıyan kruvaziyer turizmi ile ilgili toplantıda konuşan Karavan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Gianluigi Baltazzi, kruvaziyer devlerinin Türkiye ile Yunanistan’ı birlikte değerlendirdiğini söyledi. Kruvaziyer için bunun bir avantaj olduğunu belirten Baltazzi, “Yunanistan adaları olmadan Türkiye’nin kruvaziyerleri çekmesi çok zor, aynı şekilde bu Yunanistan için de geçerli. Destinasyon olarak Türkiye ve Yunanistan isimleri kirlenmedi. Çok zarar görmedi. Bu nedenle kruvaziyer gemilerinin birine gelmesi, diğerine de yöneleceği anlamı taşıyor” diyerek pandemi sonrasındaki normalleşmenin son ayağının kruvaziyer gemilerinin harekete geçmesi olduğunu aktardı.

Ses gazetesinden Enver Önder'in haberine göre, Baltazzi, “Süreç böyle devam ederse Temmuz sonunda kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla başlar. Belki eylül ve sonrası birkaç gemi ülkemiz limanlarına gelebilir. Bu yıl seferler başlarsa, önümüzdeki yıl için önemli adım olur. Gelen gemiler ve müşterileri herhangi bir sorun yaşanmadan ülkemizden ayrılırsa ve bu durum müşteriye anlatılabilirse yüzbinlerce dolar değerinde olumlu reklam olur” ifadeleriyle ikinci dalganın olması halinde önümüzdeki yılın da yok sayılması gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Egeli turizmci Alman turist umudunu koruyor
Egeli turizmci Alman turist umudunu koruyor
Kruvaziyer devi 6 ayda 2,65 milyar dolar kaybetti
Kruvaziyer devi 6 ayda 2,65 milyar dolar kaybetti