Kruvaziyer Şirketi Aida, Devlet Yardımına Başvurdu

Kruvaziyer Şirketi Aida, Devlet Yardımına Başvurdu

ABD Kruvaziyer devi Carnival’in azalmasından dolayı her ay büyük paralar kaybediyor. Alman yan kuruluşu olan AİDA şuan devletten destek alabilmek için formüller aramaktadır.

08 Kasım 2020 - 17:32 - Güncelleme: 08 Kasım 2020 - 17:45
Reklam

NDR’in içerisinden birinin gerekçe gösterdiği gibi, Ekonomik İstikrar Fonu’na 400 milyon Euro tutarında yardımla ilgili bir başvuru yapıldı.

 Devlet bu meblağa kefil olacaktı. Ayrıca devlet katılımı da tartışılıyor. Aida patronu Michael Thamm “Welt am Sonntag” da şunları söyledi: “Federal hükümetle orta seviyede üç haneli milyon Euro aralığında kredi verilmesi konusunda görüşüyoruz.” Federal Ekonomi Bakanlığı bu konu hakkında hiçbir bilgi vermedi.

Thamm, “Her ay 400 milyon Euro’luk satış kaybettik” dedi.  “Maliyet düşürme ile bunu telafi edemeyiz.” Aida’nın da ait olduğu Avrupa‘nın en büyük kruvaziyer operatörü Costa, geçtiğimiz birkaç ay içinde üç haneli milyonların ortasında bir kayıp yaşadı. Bu arka plana karşı Thamm, fiyat artışları sözü de verdi: “Yolculukların yüzde 10-15 daha pahalı olacağı düşünülebilir” dedi. Yine de, Costa ve Aida markalı yolculuklar “uygun fiyatlı” kalacaktı.

Thamm, tedarikçinin 2021 boyunca tüm gemileri kademeli olarak hizmete almasını bekliyor. Pandemi izin verirse, bu ilkbaharda gerçekleşecek. Enfekte kişilerin gemiye binmesine izin vermemeye “büyük bir hassasiyetle” çalışılacak. Bununla birlikte, müşterilere yine gemide açık büfe, havuz partileri ve diskolar sunabilecek. Bununla birlikte, Costa Grubu şimdilik daha fazla gemi sipariş etmek istemiyor. Sipariş edilen dört yeni gemi planlandığı gibi kabul edilecek. “O zaman yeterince büyük olacağız ve önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yeni gemi siparişi vermeyeceğiz” dedi. Costa patronu, “Bu kesinlikle tersanelerde ve tedarikçilerde dramatik başarısızlıklara yol açacaktır” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm işçileri 2 yıldır çalışamıyor
Turizm işçileri 2 yıldır çalışamıyor
Yunanistan'ın turizm gelirleri yüzde 76,5 düştü
Yunanistan'ın turizm gelirleri yüzde 76,5 düştü