Kruvaziyer seferleri acilen yeniden başlamalı
Reklam

Kruvaziyer seferleri acilen yeniden başlamalı

Yasağın yıl sonunda kaldırılmaması halinde, sektöre güvenen ilgili çalışanlar için yeni bir iş kaybı dalgasına yol açacağından korkuyor.

26 Ekim 2020 - 09:32
Reklam

Avustralya'da kruvaziyer gemilerine uygulanan yasak , hızla büyüyen 5 milyar dolarlık endüstriye bel bağlayan işletmeleri yıktı. Kuvaziyr şirketleri yolculukları güvenli bir şekilde yeniden başlatmak için herhangi bir turizm endüstrisinden daha hazır olduklarını ve her yolcuyu gemiye binmeden önce test edeceklerini söylüyorlar.

Şirketler, yasağın yıl sonunda kaldırılmaması halinde, yoğun yaz sezonunun paramparça olacağından ve yalnızca kendileri için değil, sektöre güvenen ilgili çalışanlar için yeni bir iş kaybı dalgasına yol açacağından korkuyor.

Cruises, ülkede 25.000, dünya çapında on binlerce kişiyi destekliyor.

Ülkenin en işlek kruvaziyer limanı olan Sydney, yılda 115.000 yolcu ağırlıyordu. Aralık'tan Mart'a kadar yaz sezonu boyunca, çok sayıda yolcu gemisi her gün Sidney Limanı'na demirliyordu.

Ruby Princess gemisindeki yaklaşık 30 yolcu , salgının başlangıcında virüsün gemide yayılmasının ardından hayatını kaybetti, NSW Health yolcular indiğinde yasakları getirdi.

Fransa Devlet Başkanı Macron, krizin yaza kadar devam edebileceği konusunda uyardı O zamandan beri, yolcu gemilerinin Avustralya'da herhangi bir yere yanaşmasına izin verilmedi

Seferlerin başlaması için kampanya yürüten endüstri patronları, yolculukları güvenli bir şekilde yeniden başlatmak için herhangi bir turizm endüstrisinden daha hazır olduklarını ve her yolcuyu gemiye binmeden önce test edeceklerini söylüyor. Ancak, Carnival Australia kısa süre önce Yeni Yıl yolculukları iptal ettiği için gemi yolculukları yeniden başlayamıyor.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı Plajı
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı...