Reklam
  • Reklam
Kruvaziyer limanı Kundu’yu uçuracak
Reklam

Kruvaziyer limanı Kundu'yu uçuracak

Kundu'da esnafla buluşan Başkan Menderes Türel, “Birkaç sene içerisinde kruvaziyer limanı hizmete sunmuş oluruz. O zaman Kundu hakikaten uçacak" dedi. Acısu-Kopak Çayı'nın içini yat limanı haline getireceklerini aktaran Türel, “Nehrin içini denizden girişle yat limanı haline dönüştürerek, Venedik'ten daha güzel hale getireceğiz" diye konuştu

24 Ekim 2018 - 09:55 - Güncelleme: 24 Ekim 2018 - 17:03
Reklam

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel Kundu Esnaf Koruma Derneği üyeleri ile biraraya geldi. Kundu'ya yapılan ve yapılacak yatırımları anlatan Türel, esnafın sorunlarını dinledi. Lara-Kundu bölgesinde kruvaziyer liman ve yat limanı çalışmaları olduğunu anlatan Başkan Türel, bu projelerin oluşturacağı ticaret ve turizm potansiyelinden en çok esnafın nasipleneceğini söyledi. Türel, “Birkaç sene içerisinde kruvaziyer limanı hizmete sunmuş oluruz. O zaman Kundu hakikaten uçacak" dedi. 


RAKİPLERİMİZİ GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ 
Antalya'yı dünyadaki rakiplerinin önüne geçirebilmek için koşturduklarını ifade eden Türel, şöyle konuştu: 
“Zengin turist kruvaziyer gemilerle geliyor. Kruvaziyer liman yapacağız diye canımız çıkıyor. Neden uğraşıyoruz, o zengin turist buraya gelsin diye. Zengin turist büyük yatlarla geliyor. Şimdi birisi Konyaaltı birisi Lara tarafında iki yat limanı birden düşünüyoruz. Barcelona'da kent merkezinde 7 kruvaziyer liman var. Biz daha bir tane yapacağız diyoruz, o çok bilmişler 'Şehir içine yapma' diyor. Nereye yapacağız, dağın başında liman yapacak halimiz yok" 


TÜREL'DEN ACISU-KOPAK MÜJDESİ 
Başkan Türel, Kundu esnafına bir de müjde verdi. Acısu-Kopak Çayı'nın içini yat limanı haline getireceklerini belirten Başkan Türel, “Şu anda sazlıklar, mezbelelikler tamamen kalkıyor. Nehrin içini denizden girişle yat limanı haline dönüştürecek, Venedik 'ten daha güzel hale getireceğiz. Şu anda Ulaştırma Bakanlığı ile mutabakatını sağladık. Yat limanını da belediye olarak biz işleteceğiz. Düşük bedelli olacak. Amacımız Antalyalı hemşehrimiz de deniz turizmiyle içli dışlı olsun. Ben çok zor söz veririm. Söz verdim mi de o sözü yerine getiririm. 2019 seçimlerinden sonra çalışmalarımızı planladık" diye konuştu. 


CADDE DÜZENLEMELERİ SÜRECEK 
Cadde düzenlemelerini etap etap Antalya genelinde yaygınlaştıracaklarını kaydeden Başkan Türel, “Bu dönem Şarampol'de ve Ali Çetinkaya'da yaptık, fevkalade oldu. Orada mülk değerleri arttı. Şehir zenginleşince herkes zenginleşir. Esnaf da, tüccar da, mülk sahibi de kiracı da zenginleşir. Her adımımızı Antalya'ya değer katmak, Antalya'ya önemli bir artı değer sağlamak, esnafımızı, Antalyalıyı zenginleştirmek için atıyoruz. Derdimiz bu" ifadelerini kullandı.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Royal Caribbean ile Uzakdoğu rüyası şimdi 5.900 TL
Royal Caribbean ile Uzakdoğu rüyası şimdi 5.900 TL
Şanlıurfalı çocuklar ilk kez deniz gördüler
Şanlıurfalı çocuklar ilk kez deniz gördüler