Kruvaziyer devlerinden Covid-19 ile mücadeleye destek
Reklam

Kruvaziyer devlerinden Covid-19 ile mücadeleye destek

Dünyanın dev kruvaziyer şirketleri gemilerini Çin'in hastane gemisi Daishan Dao gibi yüzen hastanelere dönüştürmeyi teklif etti.

08 Nisan 2020 - 09:30
Reklam

Koronavirüsten seferleri iptal olan dev kruvaziyer şirketler gemilerini Çin'in hastane gemisi Daishan Dao gibi yüzen hastanelere dönüştürmeyi teklif ettiler. Kruvaziyer hatlarından havayollarına, seyahat endüstrisi dünyadaki çoğu ülkeye saldıran salgın nedeniyle büyük bir darbe aldı. Tüm seferler durdu, gemiler ya dünyanın dört bir yanındaki limanlara demirledi ya da birkaç yolcu ile halen denizde rölanti seferler yapıyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yolculuklarını iptal ederek, operasyonlarını askıya almak zorunda kalan dev kruvaziyer şirketleri dünyanın sağlığı için çağrıda bulundu.

Geminin ışıklarıyla mesaj verdiler

Carnival Corporation ve Saga Cruises gibi bazı gemi şirketleri boş gemilerini boş hastanelere dönüştürmeyi teklif ettiler. Carnival, Carnival Cruise Line, Princess Cruises, Holland America Line ve P&O Cruises gibi dünyanın en büyük kruvaziyer markalarından biri olarak biliniyor.

Bu arada koronavirüsü nedeniyle karantinaya alınan Sky Princess çalışanları kabin ışıklarını yakıp söndürerek “#WeWillBeBack” (Geri döneceğiz) şeklindeki mesajı heceleyerek Avustralya’da karantinada bulunan Princess Cruises müşterilerine yürekten bir mesaj gönderdiler.

Carnival Corporation Başkan Yardımcısı Stephan Christoffersson: "Mürettebat işlerinde büyük gurur duyuyorlar. Özellikle bu davranışın onlar için çok önemi var. Mürettebat herkesin iyi olduğunu ve yeniden işlerine dönmek için sabırsızlandıklarının bilinmesini istediler” dedi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı