Kıbrıs turizmi için de strateji belirledik
Reklam

Kıbrıs turizmi için de strateji belirledik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne bir ziyaret gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye turizmi için yapılan çalışmanın bir benzerini de KKTC için yapacaklarını söyledi.

22 Ağustos 2019 - 15:08
Reklam

Ziyaretinde KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel'i ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuzey Kıbrıs turizmi için de strateji belirlediklerini söyledi. Ersoy, ''Bizler ulaşımın iyileştirilmesi ve tanıtım konusunda bir strateji üzerine yoğunlaştık" diye konuştu.

’Biliyorsunuz, Türkiye’de yeni hedefler var...’’

KKTC'ye giden yabancı turist sayısının düzenli olarak artmasını istediklerini ifade eden Ersoy, Türkiye olarak Kıbrıs'a destek vereceklerini açıkladı. Ersoy, ''KKTC'nin dünyadaki turizm potansiyelini tanıtım açısından artıracağız. Önemli olan Kıbrıs'ın en büyük ekonomik değeri olan turizmin ekonomiye daha iyi şekilde katılmasını sağlamak. Biliyorsunuz, Türkiye'de yeni hedefler 75 milyon turist, 65 milyar dolar gelir. Benzer çalışmayı KKTC ile de yapmak istiyoruz. KKTC'nin de bizlerin rüzgârıyla bu turizm pastasından pay alması için gerekli çalışmaları birlikte yapacağız." ifadelerini kullandı.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm rekora doğru ilerliyor
Turizm rekora doğru ilerliyor