Kaş’ta Turizm Haftası kutlanacak
Reklam

Kaş’ta Turizm Haftası kutlanacak

Türkiye’deki en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş’ta Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

12 Nisan 2019 - 13:10
Reklam

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’nın Kaş ilçesinden Turizm Haftası çeşitli etkinlilerle kutlanacak. Bu sene 43’üncüsü düzenlenecek olan Turizm Haftası kutlamaları 15 Nisan Pazartesi başlayacak. İlçe girişinden bir yürüyüş ile başlayacak Turizm Haftası, 20 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek olan Antik Patara Su Yolu Yürüyüşü ile sona erecek.

Sezonun ilk teknesi indirilecek

43’üncü Kaş Turizm Haftası etkinliklerinden ilki olan ve ilçe girişinde başlayacak yürüyüş, Cumhuriyet Alanı'nda sona erecek. Etkinlikler kapsamında Atatürk Ortaokulu, Kaş Halk Eğitim Merkezi ve Likya Yörükleri Patara Grubu halk oyunları gösterisi yapacak. El sanatları sergisi açılacak. Denize sezonun ilk teknesi indirilecek. Yöresel düğün yemeği olan keşkek dövülecek. Aynı gün akşam saatlerinde Kaş Kültürevi'nde 'Kaş Başka' dia gösterisi yapılacak.

Gösteri ve konserler düzenlenecek

Kutlamalar kapsamında 17 Nisan Çarşamba günü alternatif turizm merkezleri üzümlü ve İslamlar mahalleleri ziyaret edilecek. Buralarda gösteriler yapılacak. Kaş Belediyesi Toplantı Salonu'nda, turizm sektör toplantısı yapılacak. 18 Nisan Perşembe günü Kalkan Mahallesi'nde turizm sektör toplantısı yapılacak, kortej yürüyüşü düzenlenecek. Sanatçı Erkan Güleryüz ise konser verecek.

20 Nisan’da sona eriyor

Kaş'taki Turizm Haftası kutlamaları, 20 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek olan Antik Patara Su Yolu Yürüyüşü ile sona erecek. Kalkan yakınlarındaki Patara Antik Kenti'ne su getiren tarihi Delik Kemer Su Yolu'ndan başlayacak olan yürüyüşte, Yörük göçü canlandırılacak. Patara Antik Kenti'ne kadar sürecek 8 kilometrelik yürüyüş boyunca mahalli sanatçılar konser verecek. Halk oyunları gösterileri yapılacak. Kır pikniği düzenlenecek.

Belediye Başkanı Ulutaş: Kaş’ın yerel zenginliklerini öne çıkaracağız

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş yaptığı açıklamada, "Kaş, Türkiye'deki alternatif turizmin en önde gelen merkezlerinden biri. Bu yıl 43'üncüsünü kutlayacağımız Turizm Haftası etkinliklerinde, Kaş'ın bu yönünü öne çıkarmaya çalışacağız. Düzenleyeceğimiz etkinliklerde, Kaş'ın yerel zenginliklerini, müziğini, yerel sanatçılarını, Likya Yolu'nu öne çıkarmaya çalışacağız. Etkinliklerimizi Kaş'ın değişik turizm merkezlerine yaymaya çalışacağız. Bir hafta boyunca yerli ve yabancı dostlarımızı, hemşerilerimizi buluşturacağız" dedi.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cruise seyahatinde erken planlayan kazanıyor
Cruise seyahatinde erken planlayan kazanıyor
Malaga Kruvaziyer Limanı’nın çoğunluk hissesine sahip oldu
Malaga Kruvaziyer Limanı’nın çoğunluk hissesine sahip oldu