Kaş’ta tur tekneleri suya indirilmeye başlandı
Reklam

Kaş'ta tur tekneleri suya indirilmeye başlandı

Antalya'nın Kaş ilçesinde turizm sezonu açıldı. Kaş'ın Bucak Denizi yönünde bulunan tersanede yeni sezona hazırlanan 19 metre uzunluğunda, 5 buçuk metre genişliğindeki tekne römork üzerinde karadan götürülerek denize indirildi.

26 Nisan 2019 - 16:02 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 16:38
Reklam

Antalya'nın Kaş ilçesinde turizm sezonu açıldı. Kaş'ın Bucak Denizi yönünde bulunan tersanede yeni sezona hazırlanan 19 metre uzunluğunda, 5 buçuk metre genişliğindeki tekne römork üzerinde karadan götürülerek denize indirildi. Onlarca işçi teknenin suya indirileceği son ana kadar çalışmalarını sürdürdü. 


Tersa bir römorkun üzerine çekilen devasa tur teknesi, traktörle Kaş Limanı'na taşındı. Buradaki çekek yerinden denize indirilen tekneyle Antalya-Bodrum arasında ve Yunan adalarına tur düzenlenecek 

19 metre boyunda 

Devasa tur teknesinin sahibi Nihat Tokgöz, indirme öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra tekneyi sorunsuz olarak denize indirdiklerini belirtti. 

Kaş'ta ticari yat faaliyetleri yürüttüğünü ifade eden Tokgöz, "Antalya-Bodrum arasında ve Yunan adalarına turlar yapıyoruz. 19 metre boyunda, 5 buçuk metre genişliğinde 4 kabinli lüks teknemiz var. Antalya-Bodrum arası mavi yolculuk yapıyoruz. Günübirlik tur yapan 45-50 tekne var Kaş'ta" dedi. 

Rezervasyon arttı 

Kaş Belediyesine ait çekek yerinde sağlanan kolaylık için teşekkür eden Tokgöz, "Kaş ve bölgesine son birkaç yıldan beri yerli ve yabancılardan mavi yolculuğa aşırı talep var. Günübirlik turlara da fazla talep var. Özellikle yolcularımız Türk ağırlıklı. Son günlerde kamuoyundan aldığımız sevindirici haberler var turizmin gelişimiyle alakalı. Birçok firmanın rezervasyonu artırdığını görüyoruz. Geçen seneye göre yüzde 60 civarında ğunu söylüyorlar. Umuyoruz güzel bir sezon olacak" diye konuştu. 

THE CRUİSE LİFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık turizmi umutlu
Sağlık turizmi umutlu
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak