Kaş’ta dört mevsim dalış için kollar sıvandı
Reklam

Kaş'ta dört mevsim dalış için kollar sıvandı

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde dalış turizmini 12 aya yayabilmek amacıyla hazırlanan 'Dört Mevsim Kaş Projesi' hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçeye dalış için gelenlere restoran, kafeterya ve dalış okullarından özel indirimler uygulanacak.

23 Haziran 2017 - 14:57 - Güncelleme: 23 Haziran 2017 - 16:15
Reklam

Türkiye'nin önde gelen dalış merkezlerinden Kaş'ta dört mevsim dalış turizmini yaygınlaştırmak için Kaş Kaymakamlığı'nca 'Dört Mevsim Kaş Projesi' hazırlandı. "Kaş'ta ilkbahar var, yaz var, sonbahar var, kış yok. Kaş'ta dört mevsim dalış var' sloganıyla hazırlanan projeye Kaş Belediyesi, Kaş Kalkan Patara Otelciler Birliği, Kaş Sualtı Derneği (KASAD) ve diğer sivil toplum kuruluşları destek verdi.

Kaş'ta sualtı turizmine ivme kazandırmak, dalış turizminde farkındalık yaratmayı amaçlayan proje kapsamında Kaş'ta dalış için gelenlere barkod verilecek. Bu barkodla dalış için gelenler projeye katılan restoran, kafeterya ve dalış okullarından yüzde 10 indirimli yararlanacak. Projeye katılan oteller, dalış için gelenlere yıl boyu sabit ve ucuz sezon fiyatı uygulayacak.

Kaymakam Bilgihan Bayar, Kaş Kalkan Patara Otelciler Birliği Başkanı Burak Çorumluoğlu, Kaş Turizm Bürosu Sorumlusu Mustafa Aydın ve KASAD temsilcilerinin katılımıyla İnce Boğaz Plajı'nda düzenlenen toplantıda proje hakkında bilgi verdi. Sektör temsilcileri de projeyi desteklediklerini belirtti. Kaş'ta faal olarak dalış yapılabilen 38 dalış noktası var. 20 dalış okulu, 20 dalış teknesiyle dalış turizmine hizmet veriyor.

Kaş'a dalışa gelen Akın Yıldırım, "Güzel düşünülmüş bir proje, dört mevsim Kaş. 12 ay yaşanabilecek bir yer, havasıyla, suyuyla. Kışın geldiğimiz zaman kalacak yerlerin açık olması, yemek yiyeceğimiz yerlerin açık olması, projeye katılan yerlerden indirim kazanmış olmamız güzel" dedi.

Dalış okulu sahibi Hasan Kırbaş, "Kaş dalış turizminde önemli bir yere sahip. 12 ay dünyanın birçok yerinde dalış turizmi yok. Bu Kaş'ta var. Şu anda Kaş'ta çok güzel bir proje hazırlandı. Bu projeyle Kaş'a dalış için gelen dostlarımız otel, pansiyon ve kafeteryalarda çok güzel indirimle karşılanacak. Yılın 12 ayı bu projeden faydalanacaklar. Kesinlikle çok büyük katkısı olacaktır. Buraya geldiklerinde bu projenin farklı işlediğini göreceklerdir. Önceki yıllara baktıklarında bu farkı göreceklerdir" diye konuştu.

Kaş Kalkan Patara Otelciler Birliği Başkanı Burak Çorumluoğlu, projeye sürdürülebilir turizm adına destek klarını aktarırken, sabit fiyat garantisiyle bu projede yer aldıklarını vurguladı.

20 BİN DALIŞÇI GELİYOR

Kaymakam Bilgihan Bayar da şu açıklamayı yaptı:

"Kaş'ta dalış turizmine ivme kazandırmak amacıyla planlamış ğumuz 'Dört Mevsim Kaş Proje'miz hayata geçti. Bu projemizle yılın dört mevsimi Kaş'a gelen misafirlerimiz sualtını keşfetme olanağı bulacak. Projenin içeriğinde otellerimiz sabit fiyat uygulamaları ile kafe ve restoranlarımız belli oranlarda indirim yapmak suretiyle gelen misafirlerimize ekonomik kazanımlar sağlayacak. Projede ortak olan otel, restoran ve kafelere teşekkür ediyorum. Bu sayede dalış için gelen yıllık 20 bin dalışçı sayımızı çok daha yukarılara çekmeyi hedefliyoruz. Bu proje sayesinde Kaş'ı dalış sektörü açısından dünyada bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz."

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini birleştiriyorlar
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini...