Karaya çekilmeyen 4 yat Kekova turları için bekliyor

Karaya çekilmeyen 4 yat Kekova turları için bekliyor

Antalya'nın Demre ilçesinin dünyaca ünlü Kekova'ya açılan penceresi olan Çayağzı Limanı'nda yatlar, Kekova turları için kış nöbeti tutuyor.

25 Aralık 2020 - 09:55
Reklam

Demre'nin Çayağzı Limanı'ndan Kekova'ya tur yapan, Demre Yatçılar Kooperatifi'ne bağlı 42 yattan 38'si karaya çekildi. Kooperatife bağlı 4 yat ise Çayağzı Limanı'nda nöbetçi bırakıldı. Nöbetçi yatlar, kışın Demre'ye gelen yerli ve yabancı konukları Kekova'ya taşımaya devam ediyor. Yatlar, kötü havalarda, doğal bir liman olan Gökkaya Koyu'na veya Üçağız Mahallesi'ndeki iskeleye sığınıyor. Nöbetçi yatlar özellikle turistleri kış koşullarında Kekova'nın doğal ve tarihi güzelliklerine taşıyor. Önce, Batık Kenti, ardından Simena Antik Kenti'ni gezen turistler, buralarda kış güzelliklerini ve Kekova'nın güzelliklerini rehberlerden dinliyor.

Demre Yatçılar Kooperatifi Başkanı Hayrettin Özkan, "Kekova dört mevsim gezilebilecek bir doğal ve tarihi güzellik. Yılın her ayında Demre'ye yerli ve yabancı turist geliyor. Özellikle kış mevsiminde Rus ve Ukraynalı turistler Demre'ye gelmeye devam ediyor. Biz de kış mevsiminde 4 yatımızı nöbetçi bıraktık. 4 yatımız, ilçemize gelen yerli ve yabancı turistleri kış boyunca Kekova'nın güzelliklerine taşımaya devam edecek. Tek sorumumuz özellikle fırtınalı havalarda, limanımızın yeterli olmaması nedeniyle yatlarımızın tehlikede olması. O zaman da Gökkaya Koyu ve Üçağız'a gitmek zorunda kalıyoruz. Ama gelen konuklarımıza Kekova'yı her mevsim göstermek, onlara Kekova keyfi yaşatmak buna değiyor" dedi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’in su altı kültür mirası turizme kazandırılacak
İzmir’in su altı kültür mirası turizme kazandırılacak
Türkiye'nin pist lideri Erciyes'te kayak keyfi sürüyor
Türkiye'nin pist lideri Erciyes'te kayak keyfi sürüyor