Kanarya Adaları’ndan eşcinsel turizm ile tanıtım atağı
Reklam

Kanarya Adaları'ndan eşcinsel turizm ile tanıtım atağı

Gelen ziyaretçilerin %12-13’ünü eşcinseliğin oluşturduğu İspanya Kanarya Adaları’nın eşcinsel turizmin merkezi olduğu, bununla övünülerek tanıtımda kullanılmalı önerisi…

20 Ocak 2020 - 10:52 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 17:10
Reklam

İspanya’da bir yandan yerel halk ve turistler, bazı bölgelerin  eşcinsel turizmin merkezi olduğu imajına tepki gösteriyor. Kanarya Adaları’nın, eşcinsel turizmin merkezi olduğunun tanıtımda kullanılması öneriliyor.Konu Kanarya Belediye Meclisi’nin 2011’den beri parasını ödediği Madrid FITUR Fuarı’ndaki eşcinsel bölümüne katılmama kararı almasıyla gündeme taşındı.

 En iyi Gay Destinasyonu

Eşcinsel dernekleri belediyenin kararına tepki gösterirdi. Otelciler de bölgeye gelen ziyaretçilerin yüzde 12-13’ünü bu kesimin oluşturduğunu belirtti.  Kanarya’nın eşcinsel turizmin merkezi olduğunun övünerek söylenmesi gerektiğini vurguladı. Bölgenin Otelciler Federasyonu açıklama yapıtı. “Avrupa’nın en iyi ‘güneş-kum-deniz destenisyonu yanında en iyi gay destinasyonu olduğumuzu da söyleyelim. Bunu tanıtımda da kullanalım” diyor. Belediye meclisinin kararını değerlendiren Las Palmas Otelciler Federasyonu (FEHT) Başkan Yardımcısı Tom Smulders, FİTUR’da 2011 yılında açılan bu bölüm ile bölgenin uluslararası alanda LGTB destinasyonu olarak öne çıkmaya başladığını belirtti. bunun tanıtımda da kullanılması gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Azap Gölü’nde ekoturizm faaliyetleri yaygınlaşacak
Zonguldak'taki Barış plajına yoğun ilgi
Zonguldak'taki Barış plajına yoğun ilgi