İzmirli turizmcilerden ’butik otel’ uyarısı!
Reklam

İzmirli turizmcilerden 'butik otel' uyarısı!

İzmir'de düzenlenen 'Türk Turizminde Küçük Otellerin Katkısı' konulu toplantıda dikkat çekici uyarılar yapıldı.

22 Nisan 2019 - 16:50 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 16:56
Reklam

İzmir'de düzenlenen 'Türk Turizminde Küçük Otellerin Katkısı' konulu seminerde dikkat çekici uyarılar yapıldı. Alaçatı Küçük Oteller Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Çelik turizmin gelişmesiyle birlikte pastadan pay almak isteyenlerin de çoğaldığını evlerin otel odalarına dönüştürüldüğünü belirterek uyarıda bulundu.


Her sene batan otel sayısı artıyor!

Otel gibi hizmet veren evlerle haksız rekabet yaratıldığına dikkat çeken Çelik, kendisinin Alaçatı'da otelini kurduğu dönemde 8.otel olarak hizmet vermeye başladığını ancak şimdi Alaçatı'da bine yakın otelin yer aldığını söyledi. Çelik, " Üstelik iki odalı evini butik otel yazısı altında hizmete açan var. Pansiyonlar bile butik otel olmuş. Bu iş, amatörce evinde misafir ağırlar gibi yapılmaz. Bu yüzden her sene batan ya da el değiştiren otel sayısı artıyor" dedi.


Butik otel yazan her yer butik otel değil

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta da her kapısında 'butik otel' yazanın butik otel olamayacağına dikkat çekti. Karaçanta, "Butik oteller, 5 yıldızlı standart hizmeti verebilen ve turizm işletme belgesine sahip otellerdir. Bu özellikleri taşımayan otelleri denetim altına alacağız" uyarısında bulundu.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı