İtalya’dan 13 ülkeye seyahat yasağı
Reklam

İtalya’dan 13 ülkeye seyahat yasağı

Koronavirüsünün en etkili olduğu Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’da ikinci dalga Covid-19 vakalarının artması sebebiyle 13 farklı ülkeye seyahat yasağı getirildi.

13 Temmuz 2020 - 09:47
Reklam

Koronavirüsünün en etkili olduğu Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’da ikinci dalga Covid-19 vakalarının artması sebebiyle 13 farklı ülkeye seyahat yasağı getirildi. İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, bu ülkelerin Ermenistan, Bahreyn, Bangladeş, Brezilya, Bosna Hersek, Şili, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Moldova, Umman, Panama, Peru ve Dominik Cumhuriyeti olduğunu açıkladı.

Bakan Speranze, bu ülke vatandaşlarının ikinci bir karara kadar İtalya’ya girişinin yasaklandığını ifade ederken, İtalyan vatandaşlarının ya da İtalya’da oturumu olan kişilerin ülkeye geri dönebileceğini ancak 14 gün boyunca evlerinde karantinada

kalmak zorunda olduklarını da söyledi.

Karara uymayanlara 1000 Avro ceza

Bazı eyaletlerde ise karantinayı bozanlara para cezası uygulanıyor. İtalya’da Bangladeş’in başkenti Daka’dan gelen bir grup vatandaşın, Roma’da

virüsü yeniden yaydığı ve en az 30 kişiye bulaştırdığı iddiasının üzerine sağlık bakanlığı harekete geçmişti.

Birçok vatandaşın karantina kurallarına uymaması üzerine Veneto gibi bazı bölgelerde 1000 Avro para cezası uygulaması başlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor