İstanbul’a ilk kruvaziyer gemi geldi
Reklam

İstanbul'a ilk kruvaziyer gemi geldi

İstanbul'a 4 yıllık bir duraklama süresinin ardından Bahama Adaları bayraklı ilk kruvaziyer gemi geldi. Sarayburnu'na demirleyen 11 katlı 'Regent Seven Seas Voyager' isimli geminin çoğunluğu İtalya ve Yunanistan vataşdaşı olan 750 yolcusu bulunuyor.

07 Haziran 2019 - 12:08
Reklam

4 yıllık uzun bir sürenin ardından ilk kruvaziyer gemi İstanbul'a geldi. Sarayburnu'na demirleyen 11 katlı 'Regent Seven Seas Voyager' isimli geminin çoğunluğu İtalya ve Yunanistan vatandaşı olan 750 yolcusu bulunuyor. Sarayburnu Limanı'na saat 08.30’da, yanaşan gemiden inen yolcular kendileri için hazırlanan törenle karşılandı.

Mehter takımıyla karşılanan gemiye ilişkin konuşan Karaköy Limanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, 4 yıl aradan sonra gelen ilk kruvaziyerin mutluluk kaynağı ğunu belirterek, “Bugün çok mutluyuz. Turizmin bir ayağı noksandı. Bunun devamı hızla gelecek. Az önce kaptanımızı da ziyaret ettik. Kendisi de buraya gelmekten mutlu. Bahama Adaları bayrağı taşıyan geminin yolcuları, İstanbul’un tarihi yerlerini ziyaret edecekler. Emniyet olarak, başta sayın valimizin talimatları doğrultusunda, her türlü tedbirleri aldık. 2 gün burada kalacak olan yolcuların buradan mutlu olarak dönmesi ve daha arkasından kruvaziyerlerin gelecek olması bize mutluluk verecek. Ülkemiz için de çok önemli bir tanıtım” dedi.

Biz bugünü çok bekledik

İstanbul’daki rehberlere destek amacıyla İzmir’den geldiğini belirten turist rehberi Ayça Kesici ise, “Bugün hepimiz çok heyecanlıyız. Uzun yıllardan sonra yaklaşık 4 yıl aradan sonra bir gemi İstanbul’a geliyor. Biz bu günü çok bekledik. Turizmciler olarak bir şeyin başlangıcı olarak kabul ediyoruz. Devamının geleceğini inanıyoruz ve öyle olmasını da umuyoruz. Turizmde en ufacık bir şeyde turizm anında biter. İnsanlar güvende kları, huzurlu, mutlu kları ülkelere gitmek istiyorlar. Bu geminin İstanbul’a yanaşması bizim için iyi bir şey. Bir istikrar, güven algılanmaya başladı diye konuştu. Gemi turizmini yakında takip ettiğini söyleyen bir vatandaş ise şunları söyledi İstanbul için bu gemiler çok önemli. En az 3-4 bin kişi iniyor buradan. İstanbul’un tarihine, turizmine katkı yapıyorlar. Seneler sonra ilk defa bir gemi geldi buraya, törenle karşılandı. İnşallah Galataport bitince daha çok büyük gemiler gelecek” diye konuştu.

22 kruvaziyer daha bekleniyor

Yaklaşık 4 yıldır durma noktasına gelen kruvaziyer turizmi, bu yıldan itibaren tekrar canlanmaya başladı. Ekim ayına kadar 22 kruvaziyer gemi beklenirken, bu sayının 2020 yılında 80 olacağı belirtildi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık turizmi umutlu
Sağlık turizmi umutlu
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak