İstanbul’a ilk kruvaziyer gemi Celestyal Cruises’tan
Reklam

İstanbul'a ilk kruvaziyer gemi Celestyal Cruises'tan

Dünya çapında turlar düzenleyen Celestyal Cruises Ekim ayında İstanbul’a geri dönüyor. Celestyal’ın rotasında Çanakkale’de bulunuyor.

29 Nisan 2019 - 16:36 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 16:52
Reklam

Dünya çapında turlar düzenleyen Celestyal Cruises, gemileri Ekim ayında İstanbul’a geri dönüyor. Türkiye’den Çanakkale de Celestyal Cruises’un rotaya aldığı yeni limanların arasına girdi. Eklektik Ege Turları’nda Celestyal Crystal’in İstanbul ve Çanakkale’den sonraki rotası Volos, Girit, Santorini, Mikonos ve Atina olacak. İlk tur ise 22 Ekim’de başlayacak.

 

 

Yunan Adaları ve cruise keşfini Türk tatilcilere sevdiren Celestyal Cruises, 2019 kruvaziyer sezonuna ‘Eklektik Ege turlarıyla’ damga vuracak. Ekim ayında başlayacak olan Eklektik Ege turlarında 3 yeni liman öne çıkıyor. Yeni limanlardan ikisi Türkiye’den; İstanbul ve Çanakkale. Böylece son yıllarda büyük gemilerin gelmediği İstanbul limanı, Celestyal Cruises’un bu turuyla yeniden kruvaziyerlerin rotasına girerken, Çanakkale de Gelibolu ve Truva efsanesiyle yabancı kruvaziyer turistlerinin ilgi odağı olacak.

 

 

‘Türkiye önemli bir hub haline geliyor’

 

 

Uluslararası kruvaziyer şirketi Celestyal Cruises’un bu yeni hamlelerinin Türkiye’nin ayağını daha da güçlendireceğini belirten Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi Özgü Alnıtemiz, “Celestyal Cruises, İstanbul’a geri dönüyor. 2019 içinde İstanbul’a düzenli sefer yapan tek kruvaziyer firması olacağız. 2020 itibarıyla İstanbul’a seferlerimiz artacak. Çanakkale de İstanbul çıkışlı Eklektik Ege turlarında ikinci liman olacak. Türkiye 3. Havalimanıyla birlikte önemli bir hub haline geliyor. Dolayısıyla yerli misafirlerimiz kadar yabancı misafirlerimizde de ilgi artıyor. Kruvaziyer sektörünün önemli bir temsilcisi olarak bu gelişmeleri görüyor ve planlamalarımızı ona göre yapıyoruz. Celestyal Cruises döviz girdisi sağlayan bir şirket. Hedefimiz daha çok turisti Türkiye limanlarıyla buluştururken; daha çok Türk tatilciye de cruise tecrübesini yaşatmak. Bu bilinçle sezon çalışmalarımızı çok yönlü sürdürüyoruz” diye konuştu.

 

 

İlk tur 22 Ekim’de

 

“Eklektik Ege” rüzgarıyla İstanbul’a geri dönen Celestyal Cruises, bu turda misafirlerini Volos’la da tanıştıracak. Celestyal Crystal ilk Eklektik Ege turu için 22 Ekim’de İstanbul’dan çıkış yapacak. 7 gecelik turda 6 liman gezilecek. Çanakkale’de Gelibolu yarımadası ve Truva keşfinden sonra Yunanistan’da Volos; Celestyal Crystal’in durağı olacak. Burada dev kayaların üzerine kurulan ve Unesco listesinde bulunan Meteora Manastırı ziyaret edilecek. Celestyal Crystal’in sonraki rotasında sırasıyla Girit, Santorini, Mikonos ve Atina var.

 

 

Eklektik Ege turları, 19 Kasım’a kadar her Çarşamba günü İstanbul’dan yolcularını alarak gerçekleşecek. 7 gecelik Eklektik Ege turları hakkında bilgi ve rezervasyon için: www.celestyalcruises.com.tr

 

 

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm sezonu açılış belirsizliği Türk turizminini vurabilir
Turizm sezonu açılış belirsizliği Türk turizminini vurabilir
Turistler 1 Temmuz’da itibaren KKTC’ye girebilecek
Turistler 1 Temmuz’da itibaren KKTC’ye girebilecek