İsrail ile Güney Kıbrıs arasında karantinasız seyahat...

İsrail ile Güney Kıbrıs arasında karantinasız seyahat başlıyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İsrail arasındaki seyahatlerde Covid-19 aşısı olan kişilerin karantinasız seyahat etmesine yönelik anlaşma bugün itibariyle yürürlüğe giriyor.

02 Nisan 2021 - 10:08
Reklam

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsrail arasındaki seyahatlerde Covid-19 aşısı olan kişilerin karantinasız seyahat etmesine yönelik anlaşma bugün itibariyle yürürlüğe giriyor.

Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle turizmin durma noktasına geldiği Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsrail, Covid-19 aşısı olanların herhangi bir kısıtlama olmaksızın seyahat etmesine yönelik turizm anlaşmasını geçtiğimiz Şubat ayında karara bağlamıştı. Söz konusu anlaşma bugün itibariyle yürürlüğe giriyor. Anlaşma kapsamında GKRY’nin, Covid-19 aşısı yaptıran veya korona testi negatif çıkan İsraillileri bugünden itibaren adaya kabul etmeye başlaması bekleniyor.

GKRY Turizm Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta yaptığı konuya ilişkin yazılı açıklamada, 12 yaşın altındaki çocukların herhangi bir test yaptırma zorunluluğu olmadığı, 12-18 yaş arasındaki çocukların ise öngörülen testlere tabii tutulacağı kaydedildi. Aşı olanların belgelemesi halinde hiçbir teste tabi tutulmayacakları da belirtildi.

Öte yandan, GKRY Bakanlar Kurulu, korona virüs aşısı yaptırmış yolcuların, geldikleri ülkeye bakılmaksızın bugün itibariyle karantinasız Güney Kıbrıs'a giriş yapabileceği yönündeki kararı resmi gazetede yayımlamıştı.

THE CRUISE LIFE 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’in su altı kültür mirası turizme kazandırılacak
İzmir’in su altı kültür mirası turizme kazandırılacak
Türkiye'nin pist lideri Erciyes'te kayak keyfi sürüyor
Türkiye'nin pist lideri Erciyes'te kayak keyfi sürüyor