Reklam
  • Reklam
İngiltere uluslararası kruvaziyer seferlerini başlatıyor

İngiltere uluslararası kruvaziyer seferlerini başlatıyor

Kruvaziyer seferleri de dahil olmak üzere İngiltere hükümeti tarafından bazı uluslararası seyahatlere izin verilmesinin yanı sıra İngiltere’ye girişlerde uygulanan kısıtlamalar COVID-19 aşısı olan kişiler için hafifletilmiş bulunmaktadır.

07 Eylül 2021 - 17:50
Reklam

Ağustos ayından itibaren ABD’den ve Fransa hariç olmak üzere Avrupa ülkelerinden İngiltere’ye giden yolcuların karantinaya alınmasına yönelik zorunluluk kaldırılmıştır. Fakat bu kişilerin seyahat öncesinde COVID-19 testi yaptırmaları ve İngiltere’ye ulaştıktan 2 gün sonra tekrardan test olmaları gerekmektedir. İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İngiltere’den kalkan kruvaziyer gemilerinin yurtdışındaki destinasyonlara seyahat edebilmelerine izin verildiğini ifade etmiştir. Kruvaziyer gemilerinin yurtdışında bulunan kruvaziyer limanlarına seyahat etmesi 2020 yılı yazı itibariyle yasaklanmıştı.

Ayrıca İngiltere hükümeti, toplu taşıma yerine şahsi araçlarını kullanan belirli kilit çalışanlar için test yaptırma zorunluluğunu hafifleterek söz konusu çalışanların çalışma saatlerinde esneklik yaratmıştır.

İngiltere Limanlar Birliği (British Ports Association) Başkanı Richard Ballantyne İngiltere’ye girişlerde uygulanan seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi ile ilgili haberler hakkında şu şekilde bir açıklama yapmıştır: “Uluslararası kruvaziyer seferlerinin 16 ay boyunca durdurulmasından sonra İngiltere hükümeti tarafından kruvaziyer gemi faaliyetlerinin 2 Ağustos itibariyle yeniden başlayacağına ilişkin yapılan açıklama bizi çok memnun etti. Kruvaziyer seyahatlerinin 2 ay önce İngiltere sınırları içerisinde yeniden başlatılması, yolcuların, gemi personelinin ve destinasyonların güvenli ve sağlıklı olmasının temini açısından limanların, kruvaziyer gemi şirketlerinin, hükümetin ve sağlık yetkililerinin ortak çalışmalar yürütebildiklerini göstermiştir. İngiltere tarafından kademeli olarak uygulanan normale dönüş sürecinin en kısa süre içerisinde yerel idari birimler tarafından da uygulanacağını umuyoruz.”

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blue Sapphire, iki yıl sonra Bodrum'a ilk gelen gemi oldu
Blue Sapphire, iki yıl sonra Bodrum'a ilk gelen gemi oldu
Uzay turizminde 3 günlük ilk 'dünya turu' başladı
Uzay turizminde 3 günlük ilk 'dünya turu' başladı