İkinci koltuk boş olarak uçacak
Reklam

İkinci koltuk boş olarak uçacak

Koronavirüs´e karşı yeni bir önlem getiren iki Alman havayollarında artık tüm yolcuların arasında en az bir koltuk boş kalacak.

27 Mart 2020 - 17:03
Reklam

Lufthansa´nın bugün bir basın bildirisi ile kamuya açıkladığı gibi bu karar, Almanya Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer ile Deutsche Lufthansa AG Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Spohr arasında ortaklaşa alındı.

Lufthansa ve Eurowings, uçak yolculuklarında da insanları korumak için gerekli olan sosyal mesafeyi sağlayabilmek amacıyla yeni önlemler getirmeye karar verdi.

Bugünden (27 Mart) itibaren Almanya´dan kalkan tüm uçuşlarda economy ve premium economy class´ta bir yolcunun oturduğu koltuğun yanında bulunan bir koltuk bloke edilip boş kalacak. Bu uygulama, Almanya için uçuşlarda da geçerli olacak.

Yeni kuralın tek istisnası, Alman vatandaşlarının yurtdışından tahliye uçuşlarında yapılacak, çünkü o tarz uçuşlarda mümkün olduğu kadar çok insanın uçağa binmesi esas alınacak.

Aynı zamanda Almanya´daki havalimanlarından kalkan tüm Lufthansa ve Eurowing uçuşlarında aprondan binmek yasak olacak ve yolcuların doğrudan normal kapılarından binmesi esas alınacak. Bu uygulamanın amacı, koronavirüsün bulaşma tehlikesi yüksek olan otobüs kullanımının ortadan kaldırılması. Bu yeni kuralın uygulanması teknik nedenlerden dolayı mümkün olmadığı durumlarda, iki misli otobüs kullanarak yolcuların otobüs içinde birbirinden uzak durmaları sağlanacaktır.

Her iki uygulama geçici olarak en az 19 Nisan tarihine kadar geçerli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turist sayısı yıllık yüzde 95 azaldı
Turist sayısı yıllık yüzde 95 azaldı
Bugün Akdeniz ve Ege’ye 50 bin turist geliyor
Bugün Akdeniz ve Ege’ye 50 bin turist geliyor