’Güvenli mavi tur’ yat ve teknelere talebi arttırdı

'Güvenli mavi tur' yat ve teknelere talebi arttırdı

Pandemide izole tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği turistik tekneler için "Güvenli Turizm Sertifikası" verilmeye başlandı. Sertifika ile birlikte yat ve teknelere olan talep arttı.

21 Haziran 2021 - 13:05
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, "Güvenli Turizm Sertifikası" ve "Turizm Personeli Öncelikli Aşılama Programı"na deniz turizmi araç ve personellerini de dahil etmesi "mavi yolculuk" için sezonun hareketlenmesini bekleyen tur operatörleri ile tekne sahiplerini umutlandırdı.

Yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden tur teknelerinin sahipleri, tatil rotasını tekne tatili olarak belirleyen turistler için Covid-19 salgınında güvenli turizm olanakları sunmaya başladı. Bu durum tatilcilerin tekne ve yat tatili tercihini artırdı.

Turistik tekneler için de güvenli turizm sertifikası veriliyor

Mavi tura çıkmak isteyenler de, tekne sahiplerinden Güvenli Turizm Sertifikası talep ediyor. Sertifika firması Direktörü Serkan Ceylan, Teknelerin "Sağlıklı Turizm Sertifikası" aldıkları zaman müşterilerinin arttığını söyledi.

Corona virüs döneminde izole tatil yapmak isteyenler sertifikalı turizm teknelerine yöneldi. Bu durum, tekne sahiplerinin daha sıkı önlem almalarını sağladı.

Teknelerde maske, mesafe kurallarının denetimi yapılıyor

Tekne İşletme Yöneticisi Mustafa Kaplan Türk müşterilerinin bu konuda çok dikkatli olduğunu belirterek, “Özellikle Türk müşteriler çok ilgili bu konuda. Rezervasyonlarda bunu mutlaka istiyorlar. Kendilerinin daha güvende olmasını istiyorlar. Güvenli Turizm Sertifikası ile birlikte müşteri artışımız gerçekten daha fazla oldu" dedi. 

Turistik teknelerdeki denetimler sıkı şekilde uygulanıyor.

Turlara müşteri gibi katılan denetmenler, standartlara uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram tatilinde 2019 yılı rekoru kırıldı
Bayram tatilinde 2019 yılı rekoru kırıldı
Turizmde yeni trendler ve fırsatlar
Turizmde yeni trendler ve fırsatlar