Günlük turistlerden ‘ayak bastı’ parası alınacak
Reklam

Günlük turistlerden ‘ayak bastı’ parası alınacak

Alınan para belediye başkanı Luigi Brugnaro´ya göre şehrin bakımı ve temiz tutulması için kullanılacak.

11 Ekim 2019 - 09:04
Reklam

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre ünlü tatil destinasyonu Venedik, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren gündelik turistlerden giriş ücreti almaya başlayacak. Dün bu doğrultuda karar alan belediye meclisi, bu paranın hem kredi kartı hem de paypal yoluyla alınacağını planlıyor.

Gündelik turistlerden alınacak giriş ücreti konusundaki ilk alınan karar, Şubat ayında belediye meclisi tarafından verilmişti, fakat o tarihte giriş ücretinin ne zamandan itibaren alınacağı konusunda bir bilgi yoktu. Alınacak giriş ücretin miktarı hala belirlenmedi.

Günde 130 000 ziyaretçi

Alınması düşünülen giriş ücreti ile Venedik´teki yetkililer şehre gelen ziyaretçi akımını da mümkün olduğu kadarı ile daha iyi yönetmeyi de hedefliyor. Turist akımının en yoğun olduğu günlerde günlük 130 000 turist Venedik´i ziyaret ediyor. Yerli halk bu yoğun ilgiden dolayı artık rahatsız olmaya başlıyor.

Turistlerden alınacak giriş ücreti, şehrin bakımı ve temizlenmesi için kullanılacak. Venedik, yıllardan beri aşırı turist ilgisinden rahatsız olup, gelen yığınların kısıtlanması için çeşitli yöntemler uygulamaya çalışıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı