Genting’in ilk Alman yapımı lüks keşif gemisi yelken açtı

Genting'in ilk Alman yapımı lüks keşif gemisi yelken açtı

Yepyeni yolcu gemisi Crystal Endeavour , ada ulusunun etrafında 10 gecelik bir tur olan ilk gelir yolculuğu için İzlanda'nın Reykjavik kentinden yola çıktı. Şirket, pandemi kapanmasının başlamasından bu yana Kuzey Avrupa ve Kuzey Kutbu'nda lüks bir keşif gemisi için türünün ilk örneği olduğunu söyledi.

20 Temmuz 2021 - 09:56 - Güncelleme: 20 Temmuz 2021 - 10:04
Reklam

Crystal başkanı Jack Anderson, "Bu, tüm Crystal ailesi için inanılmaz bir an" dedi. "Yeni keşif yatımız, misafirlerimizi dünyanın uzak köşelerine cesur maceralara her zamankinden daha fazla götürecek."Crystal'e göre Endeavour , bugün kruvaziyer endüstrisindeki en geniş, en hızlı ve en güçlü keşif gemisidir. Konuk başına 10.000 fit küp ve 100'den fazla yolcu alanı oranıyla, denizdeki herhangi bir yolcu gemisinin konuk başına en fazla odaya sahip. Otel operasyonları, bire bir personel-misafir oranı ile 100 tamamen verandalı, tamamı uşak süitinde 200 misafir ağırlayabilir.

Gemi, küçük bir Zodiak ve kano filosunun yanı sıra özel yatlarda daha yaygın olarak bulunan oyuncak türleri - altı misafirli bir dalgıç ve iki helikopter (belirli bölgelerde) taşıyor. Ayrıca 300 metrelik insansız dalış yapabilen bir ROV ile donatılmıştır. Yaban hayatı severlerin muhteşem manzaraları görmek için süitlerinden ayrılmalarına gerek yok: gemi, direğe monte edilmiş yüksek özellikli bir video kamera taşıyor ve 90 güçlü zum yapabilen bir video kamera taşıyor ve çıkışını geminin her tarafına monte edilmiş yüksek çözünürlüklü TV'lere aktarıyor. (Misafirler, bir operatör yardımıyla kamerayı nereye doğrultacakları konusunda bilgi verebilirler.)

Crystal Endeavour , COVID-19 riskini yönetmek için tam aşılı bir ekip ve yolcu kadrosuyla yola çıktı. Crystal'ın yeni işletim protokolüne göre aşılama zorunludur. Bir artı olarak, aşılı personel İzlanda'daki kıyıdaki cazibe merkezlerini bağımsız olarak ziyaret etme yeteneğine sahiptir - aşılanmamışlar için mümkün olan bir şey değil.Endeavour İzlanda'dan sonra Eylül ayında Norveç'e doğru yola çıkacak ve ardından güneye hareket ederek İskoçya, Fransa, İngiltere ve Portekiz'i arayacak.

Crystal Endeavour , 26 Haziran'da Almanya'daki MV Werften tersanesinde teslim edildi. Tersane Crystal Cruises'ın sahibi Genting Hong Kong'a aittir ve Endeavour , mevcut mülkiyet yapısı altında teslim ettiği ilk okyanus gemisi gemisidir. Proje, COVID-19 pandemisinin zorlukları nedeniyle bir yıldan fazla ertelendi; MV Werften, Crystal Endeavour ve diğer projeleri askıya alarak 2020'nin başlarında kapanmak zorunda kaldı . Alman hükümetinin yüz milyonlarca dolarlık kredi desteğiyle, MV Werften yeniden açıldı ve durdurulan proje üzerinde çalışmaya devam etti. Alman kurtarma paketinin bir parçası olarak Genting, keşif gezisi gemisi için teslimat sonrası 374 milyon dolarlık bir finansman imkanı da alıyor.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı