Gemide kalan kruvaziyer çalışanlarının eve dönüşü başladı
Reklam

Gemide kalan kruvaziyer çalışanlarının eve dönüşü başladı

Pandemi sırasında Brezilya kıyılarında Mauritius’da gemide mahsur kalan çalşanların feryadı duyuldu ve nihayet eve dönüş yolculuğuna başladı.

16 Eylül 2020 - 09:34 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 09:46
Reklam

Pandemi sırasında Brezilya kıyılarında Mauritius’da demirli üç gemide mahsur kalan yolcu gemisi çalışanlarının ev hasreti bitti. Eylem yapan çalışanları seslerini duyurdu ve dönüş çağrılarının ardından nihayet eve dönüş yolculuğu başladı.

MAAŞLARI ÖDENMEMİŞ

Brezilya'nın güneyindeki Santos açıklarında demirlemiş olan üç gemide bulunan 101 işçiyi temsilen bir mürettebat, sektörün operasyonlara dönmesine öncülük eden şirketlerden biri olan MSC kruvaziyer hattı tarafından altı aydan beri ödeme almadığını söyledi. 

EYLEM YAPMIŞLARDI

Geçtiğimiz hafta sonu, gemilerden birindeki mürettebatın, sosyal medyada karaya çıkma ve eve dönüş yolculukları isteklerini içeren fotoğrafları yayınladı. İşçiler, fiziksel ve zihinsel sağlıklarının kötüye gittiğini söylemişlerdi.

İşçilerden biri, "Yedi ay boyunca herhangi bir maaş olmadan gemide mahsur kaldık ve bu bizim için çok zor çünkü çoğumuzun çocukları var, bakması gereken yaşlı ebeveynler de bizi umutsuzca bekliyorlar," dedi. 

Bazı mürettebat, lüks yolcu gemisi MSC Poesia'nın güvertesinde, "Yeter artık" ve "Bizi eve gönder, hayatımız önemli" yazılı pankartlarla ülkelerine geri gönderilmelerini talep etmek için bir protesto başlatmıştı. Düzinelerce Mauritius mürettebatı da São Paulo yakınlarındaki Brezilya limanı açıklarında MSC Musica ve MSC Seaview'de mahsur kalmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor