Reklam
  • Reklam
‘En İyi Denizaşırı Destinasyon’ ödülü Türkiye’ye
Reklam

‘En İyi Denizaşırı Destinasyon’ ödülü Türkiye’ye

5 Mart’ta Şangay’da düzenlenen “6. Road Trip Festival 2019”da, rakiplerini geride bırakarak “En İyi Denizaşırı Destinasyon” ödülünün sahibi oldu.

13 Mart 2019 - 15:11
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Türkiye 5 Mart'ta Şanghay'da düzenlenen "6. Road Trip Festival 2019"da, rakiplerini geride bırakarak, "En İyi Denizaşırı Destinasyon" ödülünün sahibi oldu. "China Self-Driving Club" tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen festivalde, "I Driver Ceremony" etkinliği kapsamında, "Best Overseas Destination" ödülü Türkiye'ye verildi. Ödülü Türkiye adına Şangay Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Kenan Ağa aldı.

2018’den Çin’den gelen turist sayısında artış

2018 yılının Türkiye Turizm Yılı ilan edildiği Çin'den gelen turist sayısı 2018'de yüzde 59.38 artarak 394 bine yükselmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığının yürüttüğü Çin'de Türkiye Turizm Yılı etkinliklerinin bunda çok önemli etkisi olduğu düşünülüyor.

2018 Çin'de Türkiye turizm yılı çalışmaları


2018 yılının Çin'de Türkiye Turizm Yılı olması nedeniyle ülke genelinde yıl boyunca Türkiye'nin tanıtımına yönelik çok sayıda etkinlik organize edildi. Çin'de Türkiye Turizm Yılı etkinlikleri, 2018 yılı Nisan ayı içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda sergilenen Anadolu Ateşi: Troya gösterileri ile başladı. Troya gösterisi Şangay'da yazılı ve görsel medyada çok ses getirdi.

 

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x