Ebla Adası’nda yağmur yağarsa tatilcilere ücretleri iade
Reklam

Ebla Adası’nda yağmur yağarsa tatilcilere ücretleri iade

İtalya’daki Elba Adası, tatil için gelen turistlerin yağmur sürpriziyle karşılaşması halinde konaklama ücretlerini iade ettiği bir kampanya başlattı.

27 Mayıs 2019 - 14:35
Reklam

İtalya’daki Ebla Adası, tatil için gelen turistlerin yağmur sürpriziyle karşılaşması halinde konaklama ücretlerini iade edeceği bir kampanya başlattı. Mayıs ayı boyunca geçerli olacak ‘Elba No Rain’ (Yağmursuz Elba) adlı kampanyada, arka arkaya iki saat yağmur yağması halinde o geceki konaklama ücreti iade edilecek. Eğer yağmur kalış süresi boyunca her gün iki saatten daha fazla sürerse o zaman tüm konaklama ücreti karşılanacak. Kampanya, kayıt yaptıran tesislerde geçerli olacak.

Ancak cömert teklifin ‘satır araları’ da mevcut. Teklif sadece 31 Mayıs’a gibi kısa bir süreye kadar geçerli, daha sonra 15 Eylül ile 31 Ekim arasında tekrar uygulanacak. Ayrıca yağmurun da 10.00-20.00 saatleri arasında iki saat aralıksız yağmur yağması gerekiyor. Ayrıca geri ödemeye kahvaltı ve akşam yemekleri dahil edilmiyor.

Yağmurlu havalarda rezervasyonların düşmesi bu kararı aldırttı

Yetkililer, yağmur iyle bu yıl kimseye geri ödeme yapılmadığını da söylüyor. Adanın turizm koordinatörü Claudio Della Lucia, yağmurlu zamanlarda rezervasyonların yüzde 20 oranında düşüş göstermesi iyle bu kararı aldıklarını söyledi. Lucia, “Sürekli yağmurun yağdığı günler nadir olarak yaşansa da, ‘Yağmursuz Elba’ kampanyasıyla konuklarımıza yağış olsa bile yine de her şeyin tadını çıkarabileceklerini garanti etmeyi amaçlıyor, üstelik konaklama için bir Euro bile ödemeden” dedi.

İtalya’nın üçüncü büyük adası

Toskana bölgesinde bulunan Elba,  Sicilya ve Sardinya'dan sonra İtalya’nın en büyük üçüncü adası. Elba, ayrıca İmparator Napolyon’un Fransa’dan sürgün edilmesinin ardından 10 ay ğı ada olarak da biliniyor.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Booking kararı emsal olacak
Booking kararı emsal olacak
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı