Dünyanın en pahalı yolculuğu Titanik’e
Reklam

Dünyanın en pahalı yolculuğu Titanik’e

ABD merkezli OceanGate Expeditions şirketi bileti 168 bin dolar üzerinde olan tarihin en ikonik batığı Titanik'e yolculuk düzenliyor.

29 Mart 2019 - 16:32
Reklam

ABD merkezli OceanGate Expeditions CEO'su Stockton Rush, bilet fiyatlarına ilişkin olarak, yolculuğun uzay yolculuğundan daha nadir ğunu ve bu deneyim için değerli ğunu söyledi. Rush, “Yaptığımız şey, Titanik’in tarihsel kayıtlarına eklenecek bir şey, gerçek keşifler yapacağız'' dedi.

 

Bin 500'den fazla insan hayatını kaybetti

 

Okyanus felaketinin bulunduğu bölgede her hafta görev yapmak için keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda “bilinmeyenler” var. Kaza, Titanik’in Newfoundland’ın güneydoğu sahilinden yaklaşık 600 kilometre uzakta bir buzdağına çarpmasından sonra, Nisan 1912’de 1.500’den fazla insanın hayatını kaybetmesine .

 

 

Her dalış 8 saat sürecek

 

Beş kişilik denizaltıdaki her dalış sekiz saat sürecek. Soğuk Atlantik'in derinliklerini keşfetmediğinde görev uzmanları, partner Sanal Wonders ile sanal gerçeklik projelerinin birleştirilmesine yardımcı olacaklar. Proje, gövdeyi yeniden inşa etmeyi ve en sonunda enkaz bölgesini geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmayı hedefliyor.

 

Rush, bu yılki seferden elde edilen bulguların OceanGate'in dönüş ziyaretlerinde kovalanması için daha fazla ipucu bulabileceğini düşünüyor.

 

 

2019 yılı Titanic turizmi yılı

 

Cameron’un 1997’deki gişe rekorunu kıran “Titanic” dünyayı yeniden mahkum geminin hikayesiyle yeniden tanıttıktan sonra Daley uluslararası ilgi patlamasını gördü ve 2019’dan bu yana Titanic turizmi için en büyük yıl olabileceğini söyledi.

 

OceanGate'in denizaltısı, seferlerinin geçen Haziran'da yola çıkması planlanıyordu, ancak Titan bir fırtınada hasar gördü ve Bahamalar'a test dalışları için park edilmişti.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de turizm sektöründe yüzde 80 küçülme
Türkiye'de turizm sektöründe yüzde 80 küçülme
THY, iç hatlarda sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY, iç hatlarda sadece 14 şehre sefer düzenleyecek