Dünyanın en büyük turizm fuarı başladı
Reklam

Dünyanın en büyük turizm fuarı başladı

Dünyanın en prestijli turizm fuarı ITB Berlin, 53’üncü kez ziyaretçilere kapılarını açtı.

06 Mart 2019 - 17:50
Reklam

Dünyanın en prestijli turizm fuarları arasında gösterilen Uluslararası Turizm Borsası (ITB) 53’üncü kez ziyaretçilere kapılarını açtı. Berlin’de başlayan turizm fuarına 181 ülke ve bölgeden 10 bin dolayında işletme ve kurum katılıyor. Türkiye’den de yoğun ilgi gösterilen fuar salonlarını turizm fotoğrafları süslüyor.

 

Fuara yoğun katılım gösteren Türk turizmciler, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kiralanan 2 bin metrekarelik alanda yerini alarak, Türkiye’nin en önemli pazarlarından birisi olan Alman turizm pazarına ve diğer ülkelerden gelecek konuklara Türkiye’yi anlatmaya başladı. Fuara, Türkiye'den Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılım gösterdi.


Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist rakamları 2015’in altında

Basın toplantısında konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist rakamlarının hala 2015’in altında ğunu belirterek, Rusya’nın bu boşluktan dolayı, 2018’de tur operatörlerinin de yüklenmesiyle ciddi bir kapasiteyle çalıştığını, 2019’da tur operatörlerinin Rusya ayağında daha dengeli kapasite planlaması yaptığını kaydetti.


Önemli bir fuar

Bağlıkaya, Rusya’dan gelen turist sayısının var olanın altına düşmesini beklemediklerini ama çok da artmayacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Turizm sektörü için bu fuar çok önemli. Potansiyeli anlamında sadece Almanya’yı etkilemiyor. Bu fuarda, tüm Orta Avrupa’nın seyahat tercihleri belirleniyor. Hem kapasite hem fuar yapısı olarak bakıldığında çok önemli bir fuar. Rusya’dan bu yıl 6 milyon civarında, Almanya’dan ise 5 milyonu aşkın turist bekliyoruz. Erken rezervasyon süreci hala devam ediyor. Ana sezon başlayana kadar rezervasyon yapılacaktır.”

 

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor