Dünyanın en büyüğü 2021’de suya inecek
Reklam

Dünyanın en büyüğü 2021'de suya inecek

Royal Caribbean’ın yeni yolcu gemisi Wonder of the Seas (Denizler Harikası), yolcu taşımaya başladığında dünyanında en büyük yolcu gemisi olacak. Wonder of the Seas, 2021’de yolcu taşımaya başlayacak.

12 Ekim 2019 - 10:20
Reklam

Kruvaziyer gemiler, konaklama, yemek ve eğlence hizmetisunan, yüksek standartlı turist gemilerdir. Kruvaziyer gemiler, bellirotalarda, turistleri yüksek hizmet standartları taşırlar.

Royal Caribbean firması, kruvaziyer sanayisinde bir devrimesebep olacak yeni kruvaziyer gemisinin detaylarını geçtiğimiz günlerdeaçıkladı. Royal Caribbean’ın yeni kruvaziyer gemisi, denize açıldığındadünyanın en büyük yolcu gemisi olacak.

Royal Caribbean firması daha öncede ürettiği büyükkruvaziyer gemilerini Oasis Class gemiler sınıfı olarak tanımlamıştı. Şirket,yaptığı açıklama ile Oasis Class gemilerinin beşincisi olacak kruvaziyerinWonder of the Seas ismine sahip olacağını açıkladı. Wonder of the Seas, 2021yılında Çin’in Şanghay Limanı’ndan sulara açılacak.

Kruvaziyer firması olan Royal Caribbean, yeni yolcugemisinin sunacağı hizmetlerin detaylarını paylaşmadı. Şirket, sadece dahaönceki kruvaziyer gemilerinde bulunan “7 mahallenin” bu gemide de olacağınıaçıkladı. Şirketin açıklamasındaki “7 mahalle”, şirketin diğerkruvaziyerlerinde olan 7 eğlence ve alışveriş bölgesine verilen isimdir.

Şirketin daha önceki Oasis Class gemileri olan Symphony ofthe Seas, Oasis of the Seas, Allure of the Seas etkileyici özellikleri ileturistlerin ilgi odağı olmuştu. Epik su parkları, robot barmenli barlar, büyükhavuzlar, West End tarzı tiyatro gösterileri ve gurme yemeklerden günlükrestoranlara kadar bir çok eğlence ve hizmet merkezi şirketin Oasis Classgemilerinde bulunuyor. Wonder of the Seas’ta da benzer şeylerin olmasınıbeklemek şaşırtıcı olmaz.

Wonder of the Seas kruvaziyerinin omurgası, Fransa’nınSain-Nazaire kentindeki Chantiers de l’Atlantique tersanesinde yapılmıştı.Wonder of the Seas’ın omurgası 950 tonluk bir blok. Geminin sadece omurgası 47metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde.

Royal Caribbean şirketi, mega yolcu gemileri üretmeyeyabancı bir firma değil. Şirketin sahip olduğu, halihazırda da dünyanın enbüyük yolcu gemisi olan Symphony of the Seas, 228.081 ton ağırlığında, 361muzunluk ve 65.7m genişliğe sahip durumda.

Royal Caribbean’ın Wonder of the Seas gemisi Asya Pasifik’eaçılan ilk Oasis Class gemi olacak ve 2021’de denize indiğinde dünyanın enbüyük yolcu gemisi olacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini birleştiriyorlar
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini...