Dünyadaki destinasyonların yüzde 72’si uluslararası turizme...

Dünyadaki destinasyonların yüzde 72'si uluslararası turizme kapalı

Dünya Turizm Örgütü, koronavirüs salgınından dolayı dünyadaki destinasyonların yüzde 100’üne denk gelen 217 ülkede seyahat kısıtlamalarının devam ettiği, bu ülkelerin 156’sında (yüzde 72) ise sınırların uluslararası turizme tamamen kapalı olduğu bildirildi.

12 Mayıs 2020 - 11:07
Reklam

Merkezi İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü DTÖ’den yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınından dolayı dünyadaki destinasyonların yüzde 100’üne denk gelen 217 ülkede seyahat kısıtlamalarının devam ettiği, bu ülkelerin 156’sında (yüzde 72) ise sınırların uluslararası turizme tamamen kapalı olduğu bildirildi.

Seyahat kısıtlamaları dünya genelinde devam ediyor

Kovid-19’un uluslararası turizme etkisiyle ilgili 27 Nisan’dan bu yana yapılan bir araştırmayı yayınlayan DTÖ, seyahat kısıtlamalarının, destinasyonların yüzde 75’inde son 3 aydır, yüzde 25’inde ise son 2 aydır uygulandığını duyurdu.

Seyahat kısıtlaması tamamen kalkan ülke yok

Şimdiye kadar hiçbir destinasyonda seyahat kısıtlamalarının kaldırılmadığı vurgulanan açıklamada, bu konuyla ilgili uluslararası görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Dünya genelinde turist sayısı yüzde 80 azalacak

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü, geçen haftalarda yaptığı açıklamada, Kovid-19’dan dolayı 2020’de dünyada turist sayısının bir önceki yıla nazaran yaklaşık yüzde 80 azalacağı öngörüsünde bulunmuştu.

2020'de tahmini uluslararası turizmin gelir kaybı belli oldu 

Dünya Turizm Örgütü, bu yıl uluslararası turizmde, “850 milyon ile 1 milyar 100 milyon turist kaybı, 910 milyar ile 1,2 trilyon dolarlık ekonomik kayıp ve 100 milyon ile 120 milyon arasında iş kaybı” tahmin ediyor.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmara Boat Show, 18 Eylül'de kapılarını açacak
Marmara Boat Show, 18 Eylül'de kapılarını açacak
Mersin plajları sezona hazır
Mersin plajları sezona hazır