Dubai’ye yeni kruvaziyer terminali geliyor
Reklam

Dubai'ye yeni kruvaziyer terminali geliyor

Birleşik Arap Emirlikleri, yeni kruvaziyer terminaliyle turizm gelirlerini artırmayı planlıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, bu hafta hükümet tarafından onaylanan yeni kruvaziyer terminaliyle turizm gelirlerini artırmayı planlıyor.

19 Mayıs 2018 - 11:39
Reklam

Dubai Kruvaziyer Terminali, Carnival Corporation’ın bölgede yürüteceği operasyonların ana merkezi olacak. Ayrıca Carnival, Dubai merkezli turizm, sağlık, teknoloji ve emlak gibi önemli sektörlerde söz sahibi olan Meraas ile sözleşme imzaladıklarını açıkladı. İki önemli şirket, limanın geliştirilmesi, terminal yönetimi de dahil olmak üzere birçok stratejik alanda işbirliği yapmak için anlaştı.

Bunlarla beraber hükümet ve yetkili makamların gümrük ve yol çalışmalarına katkı da bulunacağı öğrenildi.

Carnival Corporation, Dubai Kruvaziyer Terminali’nden yeni seferler başlatarak, yeni ülkelerden müşteri çekmeyi planlıyor. Yeni yapılacak kruvaziyer terminalin şehrin ruhunu simgeleyecek mimariye sahip olurken, ulaşım kolaylığı sağlayacak stratejik yollara da sahip olacak. Bu terminallle birlikte Dubai Limanı aynı anda 13 bin 200 yolcuyu ağırlayabilecek.

Dubai Kruvaziyer Terminali'nin Ekim 2020 yılında hizmete açılması planlanıyor. Yeni terminal Dubai’nin ana kruvaziyer terminali olacak.

Yapılan bir araştırmaya göre, 2030 yılına kadar 40 milyondan fazla insanın kruvaziyer gemileriyle seyahat edeceği öğrenildi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak