Deniz Turizmi Yönetmeliği’nde revizyon yapılacak
Reklam

Deniz Turizmi Yönetmeliği'nde revizyon yapılacak

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin 5.Olağan meclis toplantısı merkez bina toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantı Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes’in açılış konuşması ile başladı.

01 Ağustos 2018 - 15:04
Reklam

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi olarak çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getiren ve Temmuz ayının kendileri için önemli bir ay olduğuna dikkat çeken Berna Küner Vanmannekes, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Oda olarak en iyi şekilde kutladıklarına dikkat çekerek, gelecek yıl kutlamaların çok daha kapsamlı ve görkemli bir şekilde yapılacağını söyledi.  İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, meclis üyelerine oda faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Temmuz ayı çalışmalarını özetleyen bir sunum ile paylaşan Çetin, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’ın Antalya’ya gösterdiği ilgiyi ve desteği anlattı.  Kıran’dan Antalya adına bir söz aldıklarını belirten Ahmet Çetin, “İMEAK Deniz Ticaret Odası Merkez Ofisi ve Başkan Tamer Kıran’ın Antalya’ya büyük ilgisi var. Kendisi Antalya ile çok yakından ilgileniyorlar ve isteklerimizi hiç geri çevirmiyorlar. Oda hizmet binamızın Liman Mahallesine taşınması ve özellikle kendi binamızın olması için her türlü desteği veriyorlar. 2019 yılında satın almak kaydıyla kendi binamıza taşınmayı planlıyoruz. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Deniz Turizmi Yönetmeliği revizyona girecek!

Toplantıda, 24 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanan Deniz Turizmi Yönetmeliği'nde yapılacak olan revizyonlar ile ilgili görüş ve öneriler de alındı. Ahmet Çetin, konunun önemine dikkat çekerek, “Deniz turizmi; Kruvaziyer, Marina İşletmeciliği, Yat İşletmeciliği, Günübirlik Tur İşletmeciliği, Bareboat İşletmeciliği, Su Sporları ve Su altı Sporları İşletmeciliği kapsamaktadır. Odamız üyelerinin büyük çoğunluğu ekmeğini deniz turizminden kazanmaktadır. 24 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanan Deniz Turizmi Yönetmeliğinde revizyon yapılacak. Bu konuda tüm üyelerimizin görüş ve önerilerine ihtiyacımız var. Tüm üyelerimiz ve konu ile ilgili paydaşlarımız 15 Ağustos 2018 tarihine kadar Odamıza gereken öneri ve taleplerini iletebilirler. Bunun için bu yönetmelik çok önemlidir” diye konuştu.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galataport Türkiye'nin projesidir
Galataport Türkiye'nin projesidir
Yenikapı kruvaziyer liman için yılda 2 milyon yolcu garantisi
Yenikapı kruvaziyer liman için yılda 2 milyon yolcu garantisi