Crystal Cruises gemilerinde plastik kullanımını yasakladı
Reklam

Crystal Cruises gemilerinde plastik kullanımını yasakladı

Crystal Cruises, deniz kirliliğinin önüne geçmek ve seyir hattının çevresel etkilerini azaltmak amacıyla filosunda plastik çubuk kullanımını yasakladı.

22 Haziran 2019 - 11:15 - Güncelleme: 22 Haziran 2019 - 11:42
Reklam

Merkezi ABD'nin Los Angeles Eyelati'nde bulunan Crystal Cruises filosundaki iki okyanus gemisi, beş nehir gemisi ile seyir yatında deniz kirliğininin önüne geçmek ve seyir hattının çevresel etkilerini azaltmaya yardımcı olmak amacıyla plastik çubukları yasaklayarak tüm gemilerindeki yemek mekanlarına kağıt çubuklar getirdi.

Crystal Başkanı ve CEO'su Tom Wolber, “Crystal, dünyanın değerli ğunu ve azami özen göstermeyi hak ettiğini ve deniz ortamlarımızın korunmasına katkıda bulunan tüm önlemlerin önemli bir etki yaratabileceğini her zaman kabul etmiştir” dedi.

Çevre hassassiyeti

Çevresel sürdürülebilirliğin arttırılmasına odaklanan Crystal Cruises’un programındaki en son girişimin plastik çubukların ğunu belirtildil. Şirketin çevreyi koruma amaçlı girişimleri arasında geri dönüşüm girişimlerinin uygulanması, gemilerinde enerji tasarruflu ekipman kullanılması, suyun korunma protokollerinin ardından ve plastik şişelerin kullanımını en aza indirmek ve bu kapsamda yemek odalarında durgun ve köpüklü içme suyu üretmek için su filtrasyon sistemlerinin kullanılması yer alıyor. Crystal ayrıca sorumlu çevresel ve sürdürülebilirlik uygulamalarına bağlı kalan organizasyon ve satıcılarla da ilgilenmeyi amaçlanıyor.

Araştırma için Alaska seferlerine katılacak

Crystal Cruises ayrıca, yakın zamanda, seyir hattı ile balinaları, yunusları ve krepleri korumaya adanmış bir koruma örgütü olan ORCA arasındaki ortaklıkla genişletilen bir OceanWatch programına da imza attı. Bunun bir parçası olarak, 'Cruise Conservationists' eğitim, araştırma ve veri toplama için belirli aralıklarla Alaska seferlerine katılacak.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıcak havada plaja akın ettiler
Sıcak havada plaja akın ettiler
Rusya'dan Antalya'ya uçuşlar başladı
Rusya'dan Antalya'ya uçuşlar başladı