Cruises şirketleri Alaska’ya küçük kruvaziyer seferleri...

Cruises şirketleri Alaska’ya küçük kruvaziyer seferleri planlıyor

Küçük yolcu gemisi şirketleri, bölgedeki COVID-19 vakaları yükselişte olsa bile Güneydoğu Alaska için sosyal mesafeli seyahatler planlıyor.

26 Haziran 2020 - 09:54
Reklam

Küçük yolcu gemisi şirketleri, bölgedeki COVID-19 vakaları yükselişte olsa bile Güneydoğu Alaska için sosyal mesafeli seyahatler planlıyor.

COVID-19 salgını, Güneydoğu Alaska'daki turizm sezonunun çoğunu kapattı, Ancak bazı şirketler hala yazın ikinci kısmı için sınırlı seferler planlıyor. Daha büyük kruvaziyer hatlarının çoğu sezonu kapattı ve seferleri tamamen iptal etti, Ancak daha küçük kruvaziyer hatları halk sağlığı ve ekonomi arasında bir denge bulmak için yerel belediyelerle birlikte çalışmaya çalışıyor.

Amerikan Cruise Lines ile birlikte çalışılıyor

Skagway Belediye Başkanı Andrew Cremata “Simbiyotik olarak çalışmalıyız. Zorlayıcı ve kısaltılmış bir zaman çizelgesi üzerinde çalışılıyor. Eğer ileri gidersek, bunu sağlık ve finans desteğiyle yapmak istiyoruz” dedi. 

Cremata, iki Skagway İlçe Meclisi üyesinin Güneydoğu topluluklarına kruvaziyer seferlerine ait sağlık protokollerini hazırlamak için ziyaretler yaptığını söyledi. Meclis üyelerinin Amerikan Cruise Lines ile birlikte çalıştıklarını söyledi . Skagway gibi yerlerin sınırlı sağlık altyapısına ve bir salgına yanıt verme yeteneğine sahip olduğunu belirten Cremata, “Kruvaziyer şirketleri kendi kurallarını geliştirdikçe bunbunu sağlayabilirler. Görünüşe göre gerçekten her şeyi dikkate alıyorlar,” dedi 

Alışveriş ve restoran sorunu 

Bununla birlikte, bazı durumlarda, sosyal mesafe nedeniyle, yolcuların gelir getirecek alışveriş mekanları olar yerel mağazalara ve restoranlara gitmeyeceği anlamına geliyor. Cremata “Topluma girmezlerse, harcama yapmazlrsa neden risk alalım? Buna meclis karar verecek” dedi. 

Şehir Yönetiminden Rorie Watt'a göre American, protokolleri City and Juneau Meclisi'ne sunuldu. Ancak hiçbir işlem yapılmadı. Watch, Ketchikan Geçidi Borough'un Amerikan planını onaylamasına oy verdiğini belirterek “Ancak Meclisin bunun gerekli görmediğini” söyledi. 

Ayrıca, bu yaz Güneydoğu Alaska’da faaliyet göstermeyi planlayan küçük, macera gezileri yapan kruvaziyer turları bulunuyor. Ancak bu şirketler daha az endişe duyuyorlar. Çünkü bu yolcular yerel nüfusla çok daha az etkileşim kuruyorlar.  

1 Ağustos'tan itibaren Juneau'dan seferler 

UnCruise Alaska, 1 Ağustos'tan itibaren Juneau'dan planlanan seferler olduğunu bildirdi. Şirket sağlık protokollerini web sitesinde açıkladı.

UnCruise Alaska, CEO’su Dan Blanchard, şirketin “yeni normal” kuralları ile çalıştığını belirderek “Pazar, darboğaz yollarına girince, misafirler artan bir ilgi gösteriyor” dedi.

Dan Blanchard, UnCruise çok fazla yolcu taşımadığını hatırlatarak “Amerika gibi daha büyük kruvaziyer hatları Güneydoğu'da kıyı gezilerine 170 yolcu getirmeyi planlaması üzerine, sağlık protokolleri planlarının çok daha karmaşık hale gelecek” şeklinde konuştu.

Belediyeler karar vermek zorunda 

Skagway ve Ketchikan, Güneydoğu Alaska'ya özgü sağlık protokolleri hazırlamak için özel bir danışman kiraladı. Ancak bu yönergeler, 2021'de geri dönmesi beklenen binlerce yolcu taşıyan tipik yolcu gemileri için olacak. Şimdilik, belediyeler karar vermek zorunda kalacaklar.

Alaska Belediye Birliği tarafından yürütülen Güneydoğu liman toplulukları üzerinde yapılan bir ankette, şirketlerin Alaska'ya gitmeden önce sağlam sağlık planlarına sahip olmasını bekleyen yerel liderler arasında geniş bir anlaşma olduğu ortaya çıktı.

Şehir Yönetiminden Rorie Watt'a, sağlık acil durumlarında Juneau'nun limanlarını kapatabileceğini söyledi. 

Devlet yeni vakalar bildiriyor

Alaska geçtiğimiz haftalarda COVID-19 vakalarında bir artış oldu. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Güneydoğu topluluklarında yerleşik olmayanları da içeren dört vaka açıkladı.

Alaska Sağlık ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nın COVID-19 kontrol paneline göre, yeni vakalar Anchorage, Matanuska-Susitna İlçesi ve Kuzey Eğim İlçesi arasında sırasıyla üç vaka, iki vaka ve bir vaka oldu.

DHSS verilerine göre, altı yeni vaka 15 Haziran'dan bu yana en düşük tek günlük artış. DHSS, Juneau veya Güneydoğu Alaska sakinleri için hiçbir vaka bildirmedi.

DHSS'ye göre Wrangell-Petersburg Nüfus Sayımına gelen bir ziyaretçi pozitif test etti ve Haines İlçesindeki üç deniz ürünleri endüstrisi çalışanı da pozitif test etti.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur rezervasyonları arttı
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur...