Cruisera’dan Volga Nehir Turları 2016

Cruisera'dan Volga Nehir Turları 2016

VOLGA VOLGA 2016 M/S SHASHKOV* GEMİSİ İLE VOLGA NEHRİNDE BEYAZ GECELER 10-21 MAYIS 2016 (11 GECE 12 GÜN)

30 Ekim 2015 - 11:58 - Güncelleme: 29 Mayıs 2017 - 14:36
Reklam


GÜN LİMAN VARIŞ HAREKET

01. GÜN İSTANBUL – MOSKOVA   11:05 02. GÜN MOSKOVA ------ ------ 03. GÜN MOSKOVA ------ ------ 04. GÜN UGLICH 16:30 20:00 05. GÜN YAROSLAV 09:00 14:00 06. GÜN GORITSY 13:00 16:00 07. GÜN KİJİ 17:30 20:00 08. GÜN MANDROGI 11:30 14:30 09. GÜN ST. PETERSBURG 09:00 10. GÜN ST. PETERSBURG ------ ------ 11. GÜN ST. PETERSBURG ------ ------ 12. GÜN ST. PETERSBURG – İSTANBUL ------

15:30   FİYATLARIMIZ €URO cinsinden olup kişi başınadır. (11 GECE 12 GÜN) 10 Mayıs 2016 Fiyatı Erken rezervasyon 1.Dönem 30 Kasım 2015

Alt Güverte kişi başı 1.440 1340€ Ana Güverte 1.590 1490€ Orta Güverte 1.690 1590€ Üst Güverte 1.790 1690€ Tek kişilik kabin   ( üst güverte) 1.890 1740€ İki Kişilik kabinde tek kişi farkı 600 500€ Vergiler ve Gemi bahşişleri 350.- € Dâhil

*ÖNEMLİ NOT:  AYNI GÜZERGAH, AYNI STANDARTTA BAŞKA BİR GEMİ PROGRAMI YAPILABİLİR.


Volga turu kanal, göl ve nehirlerle oluşan bu suyolu turumuz ile Rusya’yı daha yakından tanımış olacak ve Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Rus insanı kendine özgü mimarisine, halkının sanatına, geleneklerine, adetlerine ve dinine yansıyan güçlü bir kültüre sahiptir. Ruslar kiliselerinin de sayılarından anlaşılabileceği gibi dindar insanlardır. Büyük kiliseler 10. yüzyılda inşa edilmeye başlandı. Manastırlar, Rusya tarihinde büyük bir rol oynamakla beraber, 11. yüzyılda gelişti. Buraları salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Rahipler Rusların hayatlarındaki önemli olayları kronolojik sırayla kaydederlerdi. Dini resim yapımları ve edebi sanatın temelleri burada atılmıştır. Bununla birlikte teolojik, tarihi ve edebi ürünler Rusçaya çevrildi. Gezimiz sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlerimize dâhil olan turlarımızdan bazıları

Moskova'da Eski Arbat Caddesi’nde bir öğle yemeği, Moskova'da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti, Yaroslav'da interaktif tur, St. Petersburg’ta Peter ve Paul Katedrali, St. Petersburg’ta Peterhof Sarayının sadece Bahçe Kısmının gezisi. 50 €  değerinde bahşiş ve hizmet bedeli Erv Ergo Seyahat Güvence Paketi* Mesleki Zorunluk sigortası (iflas sigortası)

1. Gün İSTANBUL – MOSKOVA 08:30     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra; 11:05     Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket. 14:55     Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak tahmini 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

2.Gün MOSKOVA 07: 00     Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08: 15     Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 14:00      Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. 19:00      Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır. 21:00      Gene dileyen misafirlerimiz için gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır. Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gemiye Dönüş.

3.Gün         MOSKOVA 07: 00     Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08: 15     Dileyen misafirlerimiz için Rus Çağdaş Tarih müzesi ve birçok katedralin bulunduğu Sergiyev Posad turuna katılabilirler (ekstra tur).


Ayrıca Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer ve orada serbest zaman. (ekstra tur) 16:00      Gemiye Dönüş 17:00      Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor. Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

4.Gün   UGLİÇ 16:30      Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.) 20:00      Gemiye dönüş ve hareket.

5.Gün     YAROSLAVL 09:00      Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hemde yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi) 14:00      Gemiye dönüş ve hareket.

6.Gün GORITSY Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, 13:30      Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün       KİJİ Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz. 17:00      Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi ğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. 20:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün             MANDROGY 11:00      Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 14:30      Gemiye dönüş ve hareket.

7.Gün    ST. PETERSBURG 07: 00     Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08: 15     Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır. 12:30      Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. 14:00      Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). 17:30      Gemiye Dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

8.Gün     ST. PETERSBURG 07: 00     Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 09:30      Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur). 14:00      Gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur) Gün     ST. PETERSBURG 07: 00     Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08: 00     Pushkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı)  Pushkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır. 11:00      Gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler.

(Ekstra tur) Gün     ST. PETERSBURG – İSTANBUL 08:00          Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 15:30         Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 19:00’da İstanbul’a varıyoruz. Bir başka Cruisera gezisinde buluşmak dileğiyle…

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg– İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları Havalimanı – gemi – havalimanı transferler 11 Gece gemide konaklama, Gemideki tüm sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri Programda ekstra ğu belirtilmemiş tüm turlar Petersburg’da Hermitage müzesi turu Moskova’da Kremlin Sarayı turu Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları Peter ve Paul katedrali Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı) Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği Gemideki eğlenceler Hoş geldin kokteyli Kaptan köşkü turu Yaroslav’da interaktif tur Kaptan’ın veda gecesi yemeği Rus Dili dersi, Rus Şarkıları dersi Rus Dansları dersi Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık partisi Rus El Sanatları tanıtımı Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.) SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı ( hastalık sorunu i ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (350 €) Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ Yurtdışı çıkış ücreti (15. TL), seyahatten önceden alınmalıdır. Ekstra turlar Su, alkollü ve alkolsüz içecekler (içecek paketi), telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar Turumuzun son gününde öğlen ve akşam yemekler ücrete dâhil değildir.

Önemli notlar : *  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. *  Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığında satış fiyatları Avro bazında artabilir. *  Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir. *  Rusya, normal ve yeşil pasaportlu Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Rusya’ya giriş için en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Bu şekilde pasaportu olan yolcular pasaport polisi tarafından aynı uçakla geriye gönderilmektedir. *  Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta    yapılmaktadır. *  Kişi başına bagaj ağırlığı en fazla 20 kg’dır. (lütfen her bir adet valizinizin ağırlığı 20 kg. geçmesin, Türk Hava Yolları yeni kurallara göre fazla ağır valizleri kabul etmiyor) *  Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir. *  Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir. *  Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir. *  Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır. *  Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir. *  Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış   Sözleşmemizde belirtilmiştir. *  Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. *  İptal şartları;         80 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir.    

80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 50 – 80 gün arası toplam ücretin % 20’si, 30 – 50 gün arası toplam ücretin % 50’si, 15 – 30 gün arası toplam tutarın % 70’i, 15 – 0 gün arası toplam tutar yanar. Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…

CRUISERA  

MS SHASHKOV*  GEMİSİ

İLE

VOLGA NEHRİNDE BEYAZ GECELER

21-31 MAYIS 2016 10 Gece/11 Gün

GÜN LİMAN VARIŞ HAREKET         01. GÜN İSTANBUL – ST. PETERSBURG   10:55 02. GÜN ST. PETERSBURG ------ ------ 03. GÜN ST. PETERSBURG ------ ------ 04. GÜN MANDROGI 10:30 15:00 05. GÜN KİJİ 08:00 12:00 06. GÜN GORITSY 13:30 16:00 07. GÜN YAROSLAV 15:30 20:00 08. GÜN UGLİÇ 08:00 12:00 09. GÜN MOSKOVA 13:30   10. GÜN MOSKOVA ------ ------ 11. GÜN MOSKOVA – İSTANBUL ------ 12:30   FİYATLARIMIZ €URO cinsinden olup kişi başınadır. (10 GECE 11 GÜN) 21 MAYIS 2016 Fiyatı 1.ERKEN REZ.30 KASIM 2015 Alt Güverte kişi başı 1.490 € 1390€ Ana Güverte 1.590 € 1490€ Orta Güverte 1.690 € 1590€ Üst Güverte 1.790 € 1690€ Tek kişilik kabin                  (orta veya üst) 1.890 € 1790€ İki kişilik kabinde tek kişi farkı 600.- € 500€ Vergiler ve Gemi bahşişleri 350.- € Dâhil *ÖNEMLİ NOT:  AYNI GÜZERGAYI AYNI STANDARTA BAŞKA BİR GEMİ PROGRAMI YAPILABİLİR. Volga turu; olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan bu su yolu turumuz ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Volga suyollarını kullanıyoruz. Daha çok Volga Turu olarak bilinen bu turda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Rus insanı kendine özgü mimarisine, halkının sanatına, geleneklerine, adetlerine ve dinine yansıyan güçlü bir kültüre sahiptir. Ruslar kiliselerinin de sayılarından anlaşılabileceği gibi dindar insanlardır. Büyük kiliseler 10. yüzyılda inşa edilmeye başlandı. Manastırlar, Rusya tarihinde büyük bir rol oynamakla beraber, 11. yüzyılda gelişti. Buraları salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Rahipler Rusların hayatlarındaki önemli olayları kronolojik sırayla kaydederlerdi. Dini resim yapımları ve edebi sanatın temelleri burada atılmıştır. Bununla birlikte teolojik, tarihi ve edebi ürünler Rusçaya çevrildi. Gezimiz sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız. Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlerimize dâhil olan turlarımızdan bazıları Moskova'da Eski Arbat Caddesi’nde bir öğle yemeği, Moskova'da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti, Yaroslav'da interaktif tur, St. Petersburg’ta Peter ve Paul Katedrali, St. Petersburg’ta Peterhof Sarayının sadece Bahçe Kısmının gezisi. 50€  değerinde bahşiş ve hizmet bedeli Erv Ergo Seyahat Güvence Paketi* Mesleki Zorunluluk Sigortası (iflas sigortası) Gün İSTANBUL – ST. PETERSBURG 08:30     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra; 10:55     Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket. 14:20     Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır. Gün    ST. PETERSBURG 07: 00     Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08: 15     Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır. Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). Gemiye Dönüş. Bale veya Kanal turu  (Ekstra tur) Gün     ST. PETERSBURG 07: 00     Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. Peterhof Sarayı ( aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur). 13:30      Gemiye Dönüş Pushkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı)  Pushkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır. 17:00      Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor. Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor. Gün MANDROGY 10:30      Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 15:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün     KİJİ 08:00      Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi ğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. 12:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün GORITSY Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, 13:30      Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün     YAROSLAVL Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir, 15:30      Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hemde yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi) 20:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün   UGLİÇ 09:00      Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.) 12:00      Gemiye dönüş ve hareket. Gün         MOSKOVA 13:00      Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 15:00      Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır. 21:00      Gece Moskova ve Metro Ekstra.. Gün       MOSKOVA 07: 00        Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08: 15                  Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır. Gün     MOSKOVA – İSTANBUL Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 12:30         Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 414 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15:35’te İstanbul’a varıyoruz. Bir başka Cruisera gezisinde buluşmak dileğiyle… TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri 10 Gece gemisinde konaklama, Gemideki tüm sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri Programda ekstra ğu belirtilmemiş tüm turlar Petersburg’da Hermitage müzesi turu Moskova’da Kremlin Sarayı turu Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları Peter ve Paul katedrali Peterhof sarayı turu ( sadece bahçe tarafı ) Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği Gemideki eğlenceler Hoş geldin kokteyli Kaptan köşkü turu Yaroslav’da interaktif tur Kaptan’nın veda gecesi yemeği Rus Dili dersi, Rus Şarkıları dersi Rus Dansları dersi Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık partisi Rus El Sanatları tanıtımı Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası Güvence Paketi ve İptal Sigortası Havalimanı, liman vergileri ve bahşişler (350,- €) Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.) SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı ( hastalık sorunu i ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL), seyahatten önce mutlaka alınmalıdır Ekstra turlar Su, alkollü ve alkolsüz içecekler (içecek paketi), telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar (Içecek paketi önceden alınmamışsa dahil değildir) Turumuzun son gününde öğlen ve akşam yemekler ücrete dâhil değildir. Önemli notlar : *  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. *  Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığında satış fiyatları Avro bazında artabilir. *  Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir. *  Rusya, normal ve yeşil pasaportlu Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Rusya’ya giriş için en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Bu şekilde pasaportu olan yolcular pasaport polisi tarafından aynı uçakla geriye gönderilmektedir. *  Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta    yapılmaktadır. *  Kişi başına bagaj ağırlığı en fazla 20 kg’dır. (lütfen her bir adet valizinizin ağırlığı 20 kg. geçmesin, Türk Hava Yolları yeni kurallara göre fazla ağır valizleri kabul etmiyor) *  Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir. *  Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir. *  Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir. *  Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır. *  Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir. *  Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış   Sözleşmemizde     belirtilmiştir. *  Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. *  İptal şartları;         80 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir.     80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 50 – 80 gün arası toplam ücretin % 20’si, 30 – 50 gün arası toplam ücretin % 50’si, 15 – 30 gün arası toplam tutarın % 70’i, 15 – 0 gün arası toplam tutar yanar. CRUISERA’NIN TÜM VOLGA NEHRİ TURLARINI GÖRMEK İÇİN BU SAYFAYI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Soyer’den Kültür Zirvesi’ne çağrı
Başkan Soyer’den Kültür Zirvesi’ne çağrı