Cruisera ile Kuzey Avrupa, Hollanda ve Belçika turu
Reklam

Cruisera ile Kuzey Avrupa, Hollanda ve Belçika turu

Kurban Bayramı yaklaşırken seyahat planı yapmak isteyenlere alternatif tatil rotası önerileri The Cruise Life'ta… Cruisera, Kurban Bayramı’nda Kuzey Avrupa, Hollanda ve Belçika turuyla unutulmaz bir seyahat deneyimi sunuyor. 18 Ağustos’ta başlayacak olan M/S Bellejour gemisiyle 7 gece 8 günlük program 25 Ağustos'ta son buluyor. Turun başlangıç noktası ise renkli bir kent olan Amsterdam.

25 Temmuz 2018 - 12:53 - Güncelleme: 25 Temmuz 2018 - 13:11
Reklam

Cruisera, Kurban Bayramı’nda Kuzey Avrupa, Hollanda ve Belçika turuyla unutulmaz bir seyahat deneyimi sunuyor.  18 Ağustos’ta başlayacak olan M/S Bellejour gemisiyle 7 gece 8 günlük program 25 ağustosta son buluyor. Turun başlangıç noktası ise renkli bir kent olan Amsterdam.

Program detayları ise şöyle;

 

1.Gün İSTANBUL – AMSTERDAM / HOLLANDA                                                                           


06.00    İstanbul Atatürk Havalimanında Dış hatlar Cruisera standında buluşma.
10.25     TK1957 ile Amsterdam’a hareket.
13.10     Amsterdam’a varış ve kısa bir şehir turu.
15.00     Gemiye varış, kabinlere yerleşme ve serbest zaman.
16.00     Ekstra Tur tanıtımı.

Amsterdam

Olağanüstü tabiatı, laleleri, yel değirmenleri, ahşap çarıkları, kanalları, bisikletleri ve tarihi binaları ile ünlü, hareketli ve renkli bir başkent Amsterdam. Burada sınır yok, sıradanlık yok, bol bol eğlence var, özgürlük var. İsmini Amstel Nehri’nden alıyor. Ünlü su kanalları ile küçük adalara bölünen Amsterdam 12. yüzyılda Amstel nehrinin kıyılarında bir balıkçı köyü olarak kurulmuş. Bugün şehirde 180 farklı ülkeden insan yaşıyor, bu anlamda dünyanın en çok kültürlü kentlerinden biri haline gelmiştir. Açık ve hoşgörülü bir toplum olarak karakterini koruyor, bu sayede dünyanın dört bir tarafından ziyaretçilerini cezbediyor. Avrupa’nın ilk 10 turistik kentinden biridir.

 

2.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA                                                                                               

Serbest zaman veya dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Zaanse Schans ve Volendam Extra turuna katılabilirler.

 

3.Gün ROTTERDAM / HOLLANDA                                                                                                

06.00     Rotterdam’a varış.

Rotterdam
İsmini Rotte Irmağı’ndan almaktadır. Bir liman kentidir. Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise ikinci en büyük limanına ev sahipliği yapar. Hollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak ikinci büyük şehridir. Modern mimarisi şehrin en ilgi çekici unsurlarından biridir, çoğu Avrupa şehrinin aksine şehre damgasını vuran ortaçağdan kalma gotik yapılar değil, post modern binalar, geometrik desenler ve ilginç köprülerdir. Avrupa’nın New York’u gibidir. Mimarinin yanı sıra kültür ve festival şehridir. Festivalsiz ay geçmeyen şehirde ülkenin ve hatta Avrupa’nın en iyi müzelerine ve sergilerine rastlamak mümkündür. Dünya mutfağına ait birçok tadı bulabilirsiniz, özellikle deniz mahsulleri ile adından söz ettirir. Rotte Nehri’ne olan konumu, denizcilik mirası, Erasmus Üniversitesi, üstün mimari dokusu, kültürel ve canlı yaşam olanakları ile akıllara kazınmış bir şehirdir.

4.Gün GENT / BELÇİKA                                                                                                      

 

Gent, Brüksel ve Brugge arasında, Belçika’nın Flemenk bölgesinde yer alıyor. Kentin isminin Kent dilinde “iki nehrin kesiştiği yer” anlamında kullanılan Ganda kelimesinden geldiğine inanılıyor. Lys ve Scheldt nehirleri.

Gent, Avrupa’nın en iyi vejetaryen mutfağına sahip şehri. Bu şehirde Belçika’nın meşhur dörtlüsü waffle, bira, patates ve çikolatalarını tadabilirsiniz. 11-16. yüzyılda Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olmuş ve altın çağını yaşamıştır.  Gent, tarihi bir şehir, bugün çağdaş bir kenttir. Ortaçağ dönemine ait kuleler, surlar, köprüler, müzeler, katedraller ve meydanlar… Gent’de keşfedilecek çok yer vardır.

Gentliler şehirlerinin üç ünlü kulesi ile övünürler. Birincisi St. Bravo Katedrali (Ünlü Flaman ressam Jan Van Eyck’nın eseri Mystic Lamb’a ev sahipliği yapmaktadır.)  İkincisi Belfry Çan Kulesi, üçüncüsü St. Nicholas Kilisesi.

 

5.Gün BRÜKSEL / BELÇİKA                                                                                                            

Avrupa Birliği’nin ve çikolatanın başkenti Brüksel. Brüksel’de hangi mevsim olursa olsun yağmur eksik olmaz. Özellikle kış ayları hava o kadar çok soğuk olur ki, hikâyeye göre Belçika çikolatasının bu kadar güzel olmasının sebebi yıl boyu kötü olan havalarmış, mutsuzluk yayan havalara çare olmak…

Brüksel’in diğer önemli tatları midye, waffle ve patates kızartması. Sanat ve kültür aktiviteleri ile turist çeken Brüksel, Avrupa Birliği merkezlerine ve NATO’ya ev sahipliği yapan bir Avrupa Başkenti. 1900’lü yıllarda Avrupa savaşlarla çalkalanırken, tarafsız kalmayı başarmış bir kent, kısmen de olsa tarihi yapılarını korumuş bir şehirdir.

6.Gün ANTWERP / BELÇİKA                                                                                                          

Belçika’nın Flanders bölgesinde yer alan Anvers ya da Antwerp, aynı adı taşıyan Anvers idari ilinin başkenti ve bölgenin en büyük şehridir. Belçika’nın başlıca limanı olan Anvers Limanı, Avrupa’nın en büyük üçüncü limanıdır. Anvers, ismini Scheldt Nehri yakınlarında yaşayan ‘’Antigoon’’ adındaki bir devden alır. Efsaneye göre bu dev, nehirden geçen denizcilerden geçiş ücreti alır ve ona karşı gelenlerin ellerini kesip nehre atar. Daha sonra Silvius Brabo adındaki genç kahraman devin elini keser ve nehre fırlatır. Antwerpen Flamenkçe’de el fırlatmak anlamına gelir. Anvers, tarihi şehir merkezi, büyüleyici mimari yapıları ve dinamik yapısı ile keşfedilmeye değer bir kenttir. Görülmesi gereken yerler; Rubens Müzesi (Flaman ressam Peter Paul Rubens’in stüdyo olarak kullandığı evi, müze olarak ziyarete açılmıştır.)  Plantin Moretus Müzesi, Meryem Ana Katedrali, Anvers Tren İstasyonu.

 

7.Gün DORTECHT – AMSTERDAM / HOLLANDA                                                                          

Hollanda'nın en eski şehrini ziyaret edin ve bu kentin zengin tarihini suyla anmak için sayısız eser ve müzelerden antik depolardan ve sokaklarından geçerek görkemine tanık olun.

DordrechtHollanda'nın güneybatısında bulunur, ülkenin en eski şehirlerinden biridir. Merwede, Noord ve Ouwe Maas gibi nehirlerle sulak bir alanda bulunan şehir, tahıl, şarap ve ahşap ticareti yapan önemli bir ticaret kentidir. Dordrecht kça zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Dordrecht'in eski şehir limanlarına, anıtlarına ve müzelerine doğru yürüdüğünüzde şehrin zenginliğini bugün de açıkça göreceksiniz. Amsterdam’a geç saatlerde varış

 8.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA                                                                                  

En geç gemiden saat 9 da çıkış işlemlerimizi yapıyoruz, Serbest zaman ve havaalanına transfer


 THE CRUISE LIFE (ÖZEL)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
Alman tatilciler korona sonrası için ne düşünüyor
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak
İspanya 1 Temmuz'dan itibaren kapılarını turistlere açacak