‘Cennet Adası‘nı Yaratmak’ belgeseli National Geographic’te

‘Cennet Adası‘nı Yaratmak' belgeseli National Geographic'te

MSC Cruises'ın sürdürülebilir bir destinasyon vizyonu ile misafirlerinin doğa ile baş başa kalacakları ve gezegenin en güzel bölgelerden birinde okyanusları ve mercan resiflerini korumanın önemini deneyimleyebilecekleri eşsiz bir ada destinasyonu yaratmayı amaçladığı Ocean Cay MSC Marine Reserve projesinin 3 bölümlük belgeseli ‘‘Cennet Adası‘nı Yaratmak“ National Geographic'te izleyicileri ile buluşuyor.

09 Temmuz 2020 - 11:27
Reklam

MSC Cruises'ın 2017 yılında başlattığı bölgenin en iddialı projelerinden biri olan Ocean Cay MSC Marine Reserve, sürdürülebilir bir destinasyon vizyonu ile misafirlerin doğa ile baş başa kalacakları ve gezegenin en güzel bölgelerden birinde okyanusları ve mercan resiflerini korumanın önemini deneyimleyebilecekleri eşsiz bir ada destinasyonu yaratmayı hedefliyordu. Bahamalar'da kum çıkarmak için kullanılan eski bir endüstri bölgesini, çarpıcı bir özel ada ve deniz rezervine dönüştürülmesini konu alan üç bölümlük belgesel ile National Geographic izleyicileri ile buluşuyor. Belgesel dizisinin ilk bölümü “Derin Temizlik“ 12 Temmuz Pazar günü, saat 21:00’de yayınlanacak.

İzleyiciler, yepyeni bir üç bölümlük National Geographic Channel belgeseli aracılığıyla bu eski endüstriyel kum kazı alanını güzel bir özel adaya ve gelişen okyanus rezervine dönüştürmek için MSC Cruises’ın tam olarak neler yaptığını öğrenebilecek.


Miami'nin sadece 65 mil doğusunda yer alan Bahamalar'daki adada alınan bu büyük inşaat projesinin, tonlarca endüstriyel atığın temizlenmesi, adanın yeniden şekillendirilmesi, altyapı inşaatı, gemilerin adaya yanaşabilmesi için bir iskelenin kurulması ve 75.000'den fazla ağaç dikimi ve bitkilendirme dahil olmak üzereher adımı üç yılı aşkın bir süre boyunca filme alındı. Projenin merkezinde, deniz yatağının temizlenmesi, mercanların yeniden konumlandırılması programı ve deniz rezervinin gelecekteki başarısını sağlamak için dünyanın önde gelen deniz uzmanları ile ortaklar kurulmasını da içeren deniz ekosistemi restorasyonu vardı. Ve proje, Aralık 2019'da ilk konuklarını ağırlamak için yaptığı zamana karşı yarışı tamamlamasıyla sona erdi.

Aralık 2019'da açıldığından beri MSC Cruises konukları, gelişen deniz rezervini ve 64 mil karelik korunan sularını, turkuaz mavisinin sonsuz nefes kesici manzarasını ve iki mil uzunluğundaki beyaz kumlu plajı Bahama ruhundan esinlenen sıcaklık ve eğlenceli misafirperverlik ile birlikte deneyimleyebildiler.


National Geographic TV’debu yeni belgesel dizisini izlemek için 12 Temmuz Pazar günü saat 21:00’de ekranlarınızın karşısına geçebilirsiniz. Dizinin ikinci bölümünü 19 Temmuz’da ve üçüncü bölümünü ise 26 Temmuz tarihinde izleyebilirsiniz.

Ocean Cay MSC Deniz Marine Reserve hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur rezervasyonları arttı
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur...