Çavuşoğlu: Turizmde aldığımız önlemleri Almanya’ya...

Çavuşoğlu: Turizmde aldığımız önlemleri Almanya'ya anlattık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşmesi sonrasında ortak basın toplantısında yapığı açıklamalarda Güvenli turizm programına ek olarak alınan önlemleri anlattıklarını söyledi.

07 Mayıs 2021 - 09:25
Reklam

“Tüm dostlarımız güvenli bir şekilde tatil yapabilir” diyen Çavuşoğlu Türkiye’nin turizm konusundaki çalışmalarına değinerek, aşılama sürecine hız verildiğini ve güvenli turizm programı için ilave tedbirler alındığını belirtti.

Türkiye'de 17 Mayıs’a kadar kapanma olduğunu ve vaka sayılarının gerilediğini, halkın yüzde 26’sının aşılandığını anımsatan Çavuşoğlu, "Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi, tüm turizm çalışanları, otellerde restoranlarda çalışanlar, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" şeklinde konuştu.

Bu yıl da uygulayacağımız güvenli turizm önlemleri hakkında bilgi verdik" ifadelerine yer verdi.

“Geçen sene pandemiye rağmen 1 milyon 200 bin Almanı ülkemizde ağırladık. Bu yıl da ağırlamak istiyoruz. Bu yüzden ilave tedbirler aldık, 17 Mayıs'a kadar kapanma kararı aldık. Güvenli turizm programımıza ilave tedbirler getirdik, Sağlık Bakanlığımız ve Kültür Bakanlığımız birlikte çalışıyor. Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız. Tüm dostlarımız güvenli bir şekilde tatil yapabilir.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmara Boat Show, 18 Eylül'de kapılarını açacak
Marmara Boat Show, 18 Eylül'de kapılarını açacak
Mersin plajları sezona hazır
Mersin plajları sezona hazır