Carnival’ın mega gemisi Mardi Gras test seferinde
Reklam

Carnival’ın mega gemisi Mardi Gras test seferinde

Kruvaziyer sektörü yasakların kalkmasını beklerken, Carnival'ın en yeni gemisi konukları karşılamaya hazırlanıyor.

29 Eylül 2020 - 09:54
Reklam

Carnival Cruise Line’in 180,00 tonluk yeni mega gemisi Mardi Gras bir dizi test seferi için Finlandiya'daki Meyer Turku Tersanesi'nden ayrıldı. Kruvaziyer sektörü yasakların kalkmasını ve hizmete geri dönmek için adımlar atarken Carnival'ın en yeni gemisi konukları karşılamaya hazırlanıyor.

Deneme seferleri gemi inşa sürecindeki önemli bir adım olarak görülüyor. Bu seferlerde gemi motorlarından diğer yönlerine kadar her şeyi kontrol etmek için tasarlanmış zorlu bir dizi testten geçiyor.

GEMİ İNŞA EKİBİ SEFERDE YER ALIYOR

Tersanenin denizcilik görevlileri, gemi mimarları ile inşaatçılardan oluşan ekibi, geminin manevra yeteneklerini ve güvenlik sistemlerini test ediyor. Teknik ekipler ve seyir ekipleri, geminn yalnızca çalışır durumunu değil, misafirleri de taşırken her şeyin tam olarak planlandığı gibi gitmesini sağlamak için gemiyi Baltık Denizi'ndeki sınırlara kadar zorluyor. 

PANDEMİ GECİKTİRDİ

Carnival Cruise Line'ın en yeni gemisi Ağustos 2020'de piyasaya çıkacaktı. Ancak pandemi nedeniyle lansmanı önce Kasım 2020'ye kaydırıldı. Şimdi ise 2021 Şubat ayına bırakıldı.

Gecikmelerin, çoğu mevcut pandeminin yarattığı sağlık krizi ve tersanede yaşanan gecikmelerle birlikte ortaya çıkan sorunların birleşiminden kaynaklandı.

İronik bir şekilde, gecikme bazı yönlerden tesadüfi oldu: Eğer gemi Ağustos ayında planlandığı gibi denize indirilseydi, Hastalık Kontrol Merkezlerinin koyduğu sefer yasağı nedeniyle konukları ağırlayamazdı.

ÇEVRECİ SıVıLAŞTıRıLMıŞ DOĞAL GAZ KULLANAN İLK GEMİ

Gemi, birkaç seviyede kruvaziyer sektörüne yenilikler sunuyor. Bunlar içinde en önemlisi, Kuzey Amerika'da daha çevre dostu ve kullanımı daha ucuz olan Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LGN) teknolojisini kullanan ilk gemidir. Gemide, üst güvertesinde lunapark treni ve mutfakta ünlü şef Emeril Lagasse ile ilk işbirliğine kadar her şey yer alacak.

CARNİVAL’IN İKİ MARDİ GRAS GEMİSİ

Bu, Mardi Gras adıyla yola çıkan ikinci Karnaval kruvaziyer gemisi olacak . Şirketin ilk gemisi, 1972'de PortMiami'den yola çıkmaya başladığında Mardi Gras adını taşıdı. Ancak iki gemi arasında isim dışında büyük fark bulunuyor. Yeni Mardi Gras , 180.000 brüt kayıtlı tonal. 27.285 brüt kayıtlı tonluk gelen selefini geride bırakıyor. Seferler açıldığında ise Mardi Gras günlerini Florida, Port Canaveral'dan Karayip seferleri yaparak geçirecek.

 THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı Plajı
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı...