Çanakkale’den yat ve kruvaziyer limanı talebi
Reklam

Çanakkale’den yat ve kruvaziyer limanı talebi

ÇTSO gerçekleştirdiği toplantıda Çanakkale için ekonomiyi hareketlendirecek en etkili çözümün kruvaziyer ve yat limanı olduğu vurgulandı.

21 Haziran 2019 - 14:08
Reklam

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) 12 numaralı meslek grubu toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda kent ekonomisinin yat ve kruvaziyer liman ile canlanacağı, rekabet gücü zayıflayan esnafın kruvaziyer turizme ihtiyacı ğuna işaret edildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen meslek grubu toplantısında, üyeler, sosyal hayatlarını ğu kadar ticari hayatlarını da etkileyen ve çözüm bekleyen en önemli sorunun otopark ve bunun beraberinde getirdiği trafik sorunu ğunu, Sarıçay kenarındaki otoparkların da şehre yakışmadığını, ayrıca güvenliği olmadığını belirttiler.

Yat ve kruvaziyer liman istiyoruz

Meslek grubu toplantısına katılan üyeler; esnafı hareketlendirecek, ekonomik hayata katkısı en hızlı gerçekleşecek en etkili çalışmanın da Yat Limanı ve Kruvaziyer Liman ğu konusunda görüş birliğine vararak Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yat Limanı ve Kruvaziyer Liman ile ilgili yaptığı proje ve somut çalışmalardan bir sonuca ulaşılamamasından çok üzüntü duyduklarını, paranın yanı sıra emeklerin boşa gitmesinin de bir nevi israf ğunu ifade ettiler.

Şehir merkezine arka arkaya yapılan alışveriş merkezlerinden sonra rekabet gücü zayıflayan esnafın umudunun Kruvaziyer Liman ğunu belirten üyeler bu isteklerini ısrarla vurguladılar.

Üyeler ayrıca; alışveriş günleri yapılması, Efrad Okulu civarı düzenlenmesi, Aynalı Çarşının bakım ihtiyacı, şehir merkezinde geçici kurulan stantlarda yapılan satışların haksız rekabet oluşturduğu, kuralına uygun olmayan satışlara yetkililerin izin vermemesi gerektiği konularında görüş alışverişinde bulundular.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmciler tedirgin
Turizmciler tedirgin
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak