Bodrum’u bayramda 1 milyon kişi ziyaret etti
Reklam

Bodrum’u bayramda 1 milyon kişi ziyaret etti

Türkiye’nin tatil cennetlerinden Bodrum, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi akınına uğradı. Tesisleri yüzde 100 doluluk oranına ulaşan kentte 1 milyon yerli turist tatil yaptı.

10 Haziran 2019 - 12:47
Reklam

Türkiye’nin turizm cennetlerinden Bodrum, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi akınına uğradı. Bodrum’da tesisler yüzde yüz doluluk oranına ulaşırken, çok sayıda lüks yat da tatil öncesi Bodrum’a demirledi.

Bayram tatili dolayısıyla ilçeye gelen turistlerin unutulmaz bir tatil yaşadığını belirten TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, yaklaşık 100 bin yatak kapasitesine sahip ilçede tesislerindeki doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını ifade etti.

‘Bodrum’a bayramda 1 milyon ziyaretçi geldi’

Aslan, bayramdan sonra yerli turistin azalacağını ancak bölgede tatilini geçiren yabancı misafirlerle sezonun ekim sonuna kadar devam edeceğini belirtti. Aslan, şöyle devam etti: “Bodrum bayramı dolu dolu geçiriyor. Bayramda Bodrum'a 1 milyon ziyaretçi geldi. Tüm taraflar misafirlerimizin huzurlu bir bayram geçirmesi için özveriyle çalışıyor. Bodrum 170 bin nüfusu olan ama 1 milyon insanı misafir edebilen bir turizm merkezi. Bunu yapabilmek kolay değil. Bayramda yaklaşık 7-8 milyon insan tatile çıktı, bunun yüzde 15'i Bodrum'a geldi."

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DocuBox HD'den belgesel serisi
DocuBox HD'den belgesel serisi
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı
Karavan turizmine ilgi koronavirüsün ardından arttı