Reklam
  • Reklam
Berlin Turizm Fuarı’nda İzmir rüzgarı
Reklam

Berlin Turizm Fuarı'nda İzmir rüzgarı

Dünyanın en prestijli turizm fuarları arasında gösterilen ITB Berlin Fuarı’nda İzmir rüzgarı esti İzmir Kalkınma Ajansı koordinesindeki rüzgar sörfü temalı İzmir standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

12 Mart 2019 - 15:16 - Güncelleme: 12 Mart 2019 - 15:48
Reklam

Her yıl 180 ülkenin katıldığı, 160 bin ziyaretçinin gezdiği dünyanın en büyük ve prestijli seyahat fuarı Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda (ITB Berlin) İzmir rüzgarı esti. 6-10 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen 53. ITB Berlin Fuarı’nda, geçen yıl 1.3 milyar turistin 1.4 trilyon dolarlık harcama yaptığı dünya turizm pastasından pay almak isteyen ülkeler ve şehirlerin tanıtım için yarıştı. İzmir Kalkınma Ajansı koordinesindeki rüzgâr sörfü temalı İzmir standı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Argun Gündüç ve Hakkı Deniz, fuarda uluslararası seyahat acentelerinin temsilcileriyle görüşerek, İzmir’in deniz turizmindeki potansiyelini anlattı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, ziyaret ettiği İzmir standını çok beğendi. Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Odamızın deniz turizmi tanıtım faaliyetleri hakkında bilgi alan Bakan Ersoy’a plaket takdim edildi.  Milli sörfçü Çağla Kubat ve Dünya Profesyonel Rüzgâr Sörfçüler Birliği Başkanı Jimmy Diaz ise fuar boyunca Çeşme Alaçatı ve Ege kıyılarının rüzgâr sörfü imkânlarını tanıttı.

 

Erken rezervasyonlarda rekor artış

 

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Ocak ayında katıldıkları Boot Düsseldorf Fuarı’ndan sonra ITB Berlin Fuarı’nda da yer alarak Almanya pazarında Türkiye ve İzmir’i tanıtmaya devam ettiklerini söyledi. Öztürk, “Almanya en önemli pazarımız. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un da açıkladığı gibi Almanya’dan erken rezervasyonlarda yüzde 58’lik artış var. Fuarda İzmir’in gördüğü ilgi bize 2019 sezonu için moral verdi. İZKA’nın rüzgâr sörfü temasıyla hazırladığı İzmir standı, Ege kıyılarının cennet koylarını, dünyanın en güzel marinalarını, masmavi denizimizi, rüzgâr ve uçurtma sörfü için Tanrı vergisi rüzgârımızı, mavi yolculuğu, dalış ve yat turizmini tanıtmak için iyi bir fırsat oldu. Ülkemize gelen misafir sayısını artırmak ve deniz turizmi temasıyla katmadeğeri yükseltmek için tanıtıma devam edeceğiz” diye konuştu.

 

THE CRUISE LIFE

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Royal Caribbean'den dev indirim
Royal Caribbean'den dev indirim
Turizm tevkişi yasalaştı: Bakanlığa özel yetkiler
Turizm tevkişi yasalaştı: Bakanlığa özel yetkiler