Bayram tatiline çıkmadan önce dikkat etmeniz gerekenler
Reklam

Bayram tatiline çıkmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

9 günlük Ramazan Bayramı’nı sayılı günler kala, tatile çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler neler? Tatil için birçok konuda hizmet veren Japon profesyonelliğini, Türk misafirperverliği ile birleştiren H.I.S. Türkiye, tatile çıkmadan önce yapılması gerekenler listesi hazırladı.

28 Mayıs 2019 - 13:13
Reklam

9 günlük Ramazan Bayramı’na sayılı günler . Özellikle çalışanların büyük bir kısmı tatil hazırlıklarını yaptı, kimileri bayramda aile ziyaretleri için seyahatini planlarken, kimisi ise sahillere giderek deniz sezonunu açmanın peşinde. Bayram dönemlerinde oteller üst seviyelerde yoğunluğa ulaştığı için konaklama rezervasyonları da haftalar öncesinden yapılıyor, ulaşım konusu netleştiriliyor ve ardından geriye tatilin başlayacağı günü beklemek kalıyor. Peki, tatile çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler neler? Tatil için birçok konuda hizmet veren Japon profesyonelliğini, Türk misafirperverliği ile birleştiren H.I.S. Türkiye, tatile çıkmadan önce yapılması gerekenler listesi hazırladı.


Otel rezervasyon durumunu son bir kez teyit edin

Bayram dönemi otellerin ve restoranların en kalabalık misafir ağırladığı dönemlerdir. Bu le onlar için de telaşlı bir dönem başlar. Siz rezervasyonunuzu erkenden yaptırmış olsanız bile kimi zaman firmalar tarafında karışıklık yaşanmış ve rezervasyonunuz atlanmış ya da eksik yapılmış olabilir. Bu le gitmeden birkaç gün önce otel ya da ilgili firma ile iletişime geçerek konaklama detaylarınızı son bir kez kontrol ediniz.


Merak ettiğiniz restoranlar varsa yerinizi önceden ayırtın

Tatil bölgelerinde öne çıkan birçok restoran sadece sizin tarafınızdan değil birçok kişi tarafından merak ediliyor olabilir. İşte tam da bu le gitmeden birkaç gün önce masanızı ayırtmakta fayda var. Gidince nasıl olsa yer buluruz diye düşünmeyin, ziyaret etmeyi planladığınız yerler için şimdiden masanızı ayırtın, size sadece ne yemek sipariş edeceğinizi düşünmek kalsın.


Yurt dışı seyahatleri için pasaportunuzu ve vize sürenizi kontrol edin

Uzun tatil dönemlerinde en çok tercih edilen rotalardan biri de yurt dışı tatilleridir. Tabii yurt dışı tatillerinde resmi evrak hazırlığını daha erkenden yapmak gerekir. Eğer pasaportunuzu sık kullanmıyorsanız, evin hangi köşesinde ğunu bulmak bile başlı başına bir iştir. Bu sebeple pasaportunuzu şimdiden göz önünde bir yere koyun ve vizenizin geçerlilik tarihlerini kontrol edin.


Havalimanlarındaki yoğunluğa dikkat edin

Yoğunluk sadece otellerde değil, birçok ulaşım kanalında da karşımıza çıkar. Seyahatinize uçak ile gidecekseniz eğer, yurt dışı için uçuşa minimum 3 saat kala, yurt içi için ise uçuşa minimum 2 saat kala havalimanına giriş yapın. Tatilinizin uçağa yetişme stresi ile başlamasına engel olun.


Arabanız için gerekli bakımları yaptırın

Ulaşımda hava yolu yerine kara ulaşımını ve hatta kendi arabanızla gitmeyi seçtiyseniz, sizin en önemli yol arkadaşınızın arabanızın ğunu unutmayın. Lastikler, yağ bakımı gibi kontrolleri yaptırın ve gözünüze çarpan kusurlar varsa tamir ettirin. Arabanızın tam anlamıyla güvenilir ğuna inandıktan sonra da yol boyunca arabada olmasını istediğiniz ıslak mendil, araba kokusu, müzik için USB ya da DVD gibi konforunuzu arttıracak şeyleri arabanıza yerleştirmeye başlayın.


Valiz hazırlığını son güne bırakmayın

Tatile hazırlanırken en önemli ancak en sona bırakılan konulardan biri de valiz hazırlığıdır. Tatil boyunca yanınızda olmasını istediğiniz eşyaların seçimini son güne bırakmayın. Kendinize evde bir köşe yaratın ve tatile birkaç gün kala yanınızda olmasını istediğiniz kıyafet, aksesuar, krem, ilaç ve aklınıza gelen her şeyi bu köşeye yavaş yavaş eklemeye başlayın. Yola çıkmadan önce son kontrolü yapın, valizi yerleştirip fermuarı kapatın ve tatil yolculuğuna başlayın.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Booking kararı emsal olacak
Booking kararı emsal olacak
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı