Avrupa ve Rusyalı turistlerin rotası Türkiye
Reklam

Avrupa ve Rusyalı turistlerin rotası Türkiye

Son yıllarda turizmde yaşanan durgunluğun ardından 2019 sezonu çok hızlı başladı. Rusyalı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye, Avrupalı turistlerinde de yoğun ilgi var.

06 Mayıs 2019 - 10:14 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 16:45
Reklam

Son yıllarda turizmde yaşanan durgunluğun ardından 2019 sezonu çok hızlı başladı. Rusyalı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye, Avrupalı turistlerinde de yoğun ilgi var. Lazzoni Otel Genel Müdürü Gürhan Sayar, Rusya örneğinde ğu gibi tek bir pazara bağlı kalmanın sektör için risk yarattığını ifade ederek, “Avrupalı turistte yüzde 100’ü bulan artışlar görüyoruz. Bu hem sektörümüz hem de markamız adına önemli bir gelişme” dedi.


Bacasız sanayi olarak bilinen turizm sektöründe işler yoluna girdi. 2016 yılında yaşanan terör olayları ve Rusya krizi iyle kötü günler geçiren sektör, yeniden eski günlerine döndü. Lazzoni Otel Genel Müdürü Gürhan Sayar, Türkiye’nin bir turizm ülkesi ğunu belirterek “Sektörün ‘tek pazara bağlı kalması’ ciddi risk anlamına geliyor. Bunu Rusya krizinde yaşadık. Avrupalı turistin terör olayları iyle gelmemesi, bizi Rusya’ya bağlı kıldı. Ardından Rusya ile uçak krizi yaşadık ve tek pazara bağlı kalmanın sektör için nasıl büyük sorunlar doğurduğunu gördük. Şimdi Avrupalı turistin dönüşü bizi kça mutlu ediyor. Belki istediğimiz konaklama sayısı olmasa da çoğu Avrupa ülkelerinde yüzde 100 üzerinde bir artış var, bu bizim tek pazar riskine karşı hoşumuza gidiyor” diye konuştu.Kongre turizmi canlanıyor


Turizmde en fazla harcama yapan grubun ‘kongre turisti’ ğunu söyleyen Sayar, Türkiye’nin bu potansiyeline dikkat çekti. Sayar “Otelimiz İstanbul’un denize kıyısı olan en şık kongre merkezinin hemen yanında 2015 senesine kadar çok güzel uluslar arası kongrelere ev sahipliği yaptığı dönemde oda rakamları olarak çok güzel işler yaptık. Ama 2019’a dair tüm işleri 2016-2017 den kesinleştiği için henüz bize yansımadı. Önümüzdeki 1-2 senede tekrar bu konuda hareketlenme olacağına inanıyorum. İstanbul bu organizasyonları çok iyi ağırlayabilecek güçte” diye konuştu.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı