AtlasGlobal’den açıklama: Vatandaşlar mağdur edilmeyecek
Reklam

AtlasGlobal'den açıklama: Vatandaşlar mağdur edilmeyecek

26 Kasım'da durdurduğu uçuşlarına 21 Aralık'ta yeniden başlayan AtlasGlobal, bu sefer de Avrupa'ya yaptığı tarifeli seferleri iptal etti. Konuya ilişkin açıklama yapan şirket, iptal gerekçesini de açıkladı.

11 Ocak 2020 - 13:39
Reklam

Avrupa'ya yaptığı tarifeli seferleri durduran Atlasglobal, iptale gerekçe olarak talebin düşük olmasını gösterdi. Açıklama yapan Atlasglobal yetkilileri, "Avrupa uçuşlarımızı durdurduk. İptal edilen bilet ücretleri vatandaşlara iade edilmeye başlandı. Konuyla ilgili telefonlarımızda biraz yoğunluk var. Bilet ücreti paralarını almak isteyen vatandaşlar mail yoluyla ulaşabilirler" ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlar mağdur edilmeyecek"

Ödemelerin sırayla yapılacağı belirtilen açıklamada, "Vatandaşlar konuyla ilgili mağdur edilmeyecek. Ücret iadeleri bileti alan kişilerin hesaplarına yatırılacak. 2 haftadır iadeler yapılıyor. Bugün de iadeler yapılacak. Telefonlarımızda çok fazla yoğunluk var. Ulaşamayan vatandaşlarımız mail yoluyla iletişime geçebilirler" denildi.

AtlasGlobal Avrupa'da nerelere uçuyor?

Atlas Global Avrupa’da Paris, Amsterdam, Londra, Barcelona, Berlin, Biarritz, Bilbao, Birmingham, Billund, Bükreş, Dublin, Edinburgh, Gothenburg, Kiev, Kopenhag, Lizbon, Lyon, Madrid, Manchester, Marsilya, Montpellier, Nice, Odessa, Oslo, Porto, Prag, Sofya, Stockholm, Toulouse, Viyana ve Zürih’e de hizmet veriyor.

‘’Yaz tarifesi açılana kadar’’

Şirketin açıklamasında, ”Uçuşlarımıza 21 Aralık’ta yeniden başlama nedenimiz Noel ve yeni yıl sebebiyle uçak doluluklarının çok yüksek olduğu bir dönem olmasıydı. Maliyet fiyatlaması adına, doluluk oranlarının yüksek olduğu bu dönemde uçuşlarımızı her zamanki gibi gerçekleştirdik. Ancak şu anda kış sezonu olmasından kaynaklı olarak doluluk oranları çok düşük. Yaz tarifesi açılana kadar Avrupa uçuşlarına ara verme kararı aldık. Yaz tarifesi ile birlikte uçuşlara kademeli olarak tekrar başlayacağız” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı