Ara tatil turizmcilerin yüzünü güldürdü
Reklam

Ara tatil turizmcilerin yüzünü güldürdü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi. Nisan ve Kasım aylarında ara tatil yapılacağının açıklaması turizm sektörünü sevindirdi.

16 Mayıs 2019 - 11:11 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 12:11
Reklam

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatiller hakkında yeni bir yapılanmanın söz konusu ğunu, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi. Nisan ve Kasım aylarında ara tatil yapılacağının açıklaması turizm sektörünü sevindirdi.

Türkiye’de uzun yıllardır tartışmaları süren tatil dönemleriyle ilgili ilk somut adım atıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatiller hakkında yeni bir yapılanmanın söz konusu ğunu, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi. Buna göre 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil, 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında da ikinci ara tatil yapılacak. Böylece turizm sektörü için tatil süreleri uzarken, tüketiciye de daha uygun fiyatlarla tatil yapma olanağı sağlanacak.

Özellikle son yıllarda artan yabancı turist sayısı ve yaz aylarına sıkışan tatil süreleri iyle fiyatlar da büyük artışlar yaşanmış, Türk tatilci tatilini satın almakta zorlanmaya başlamıştı. Hürriyet'ten Burak Coşan'ın haberine göre, okulların yaz tatiline girmesi, yabancı turistin de daha çok yaz aylarında Türkiye’nin kıyı bölgelerine gelmesi sebebiyle yaşanan yoğunluk, Türk tüketiciye fiyat artışı olarak yansıyordu. Ancak açıklanan ara tatil dönemleri ile birlikte Türk tatilci daha ucuza tatil yapabilecek.

Turizm sektörü temsilcilerinin verdiği bilgilere göre özellikle nisan ayındaki ara tatil dönemi kıyı otellerinin sezonu uzatmasına büyük oranda fayda sağlayacak.

THE CRUISE LIFE

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı